zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Načerno odebraná voda většinou slouží k napouštění bazénů

05.08.2008
Voda
Načerno odebraná voda většinou slouží k napouštění bazénů

Zvláště v letních měsících dochází k častým pokusům o černé odběry vody z veřejné vodovodní sítě kvůli napouštění domácích bazénů. Podle Renaty Kolarczykové, mluvčí společnosti Vodovody a kanalizace Jižní Čechy, se ukazuje se, že vynalézavost některých černých odběratelů je nekonečná, nicméně časem se každý takový případ podaří pracovníkům vodohospodářské společnosti odhalit. 

Většinou se případy černých odběrů odhalí při zjištění rozdílných hodnot naměřených na vodoměru a skutečného odběru vody v dané lokalitě, ale především díky náhodně prováděným kontrolám stavu plomby na vodoměrech vytipovaných odběratelů. Pracovníci společnosti se setkávají i s případy nedovolené manipulace s vodoměry a porušením či odejmutím plomby, stejně tak dokonce s odejmutím vodoměru a odběrem vody bez měření.

Zvýšené černé odběry způsobují podle Renaty Kollarczykové rovněž nepříjemnosti i ostatním občanům dané obce. Dochází například k poklesu tlaku v síti, zákalu vody, eventuálně zavzdušňování potrubí. Navíc se černé odběry odrazí v ceně vodného a stočného ostatních obyvatel obce, kteří tak musí provozovateli uhradit celkový odběr a náklady na provozování soustavy.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí