zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Trvale udržitelný rozvoj

19.08.2008
EMS
Trvale udržitelný rozvoj
Zpráva o trvale udržitelném rozvoji, kterou představila společnost Holcim Česko a.s., poskytuje informace o ekonomických, ekologických a společenských vlivech činnosti firmy v oblasti výroby a prodeje cementu, kameniva a transportbetonu.

Přímý ekonomický přínos podnikání znamená výše daní a odvodů do státní pokladny, které v roce 2007 dosáhly 124 milionů Kč. V této době nakoupila firma zboží a služby za 1,48 miliardy korun, z toho přibližně 80 % od tuzemských dodavatelů. Od roku 1992 investovala firma do modernizace cementárny v Prachovicích téměř 2,3 miliardy korun, z toho 450 milionů korun do ekologických opatření. Jen v loňském roce dosáhly tyto investice 100 milionů korun. Důležité je využívání alternativních paliv, z nichž bylo v loňském roce získáno 29 % tepla potřebného pro výpal slínku k výrobě cementu. Nezanedbatelným prvkem je i zpracovávání druhotných surovin, ty využívá Holcim Česko při výrobě cementu z celé čtvrtiny.

Firmě Holcim Česko se rovněž podařilo v letech 1990 - 2007 snížit emise CO2 v České republice o 29 %. Ostatní emise oxidů síry, dusíku i prachu jsou dlouhodobě pod zákonem stanovenými limity. Pro všechny její lomy a pískovny je také vypracován zvláštní plán rekultivace.

Prioritou v oblasti sociálního příspěvku společnosti je investice do lidských zdrojů a bezpečnost a ochrana zdraví při práci. Koncem roku 2007 se podařilo zachovat více než 300 dní bez pracovního úrazu s následkem pracovní neschopnosti
Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí