zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kde je na sklonku léta nejčistší voda ke koupání?

04.09.2008
Voda
Kde je na sklonku léta nejčistší voda ke koupání?

I na konci léta má většina přehrad a rybníků na jihu Moravy čistou vodu, milovníci koupání se mohou vypravit například na Vranovskou přehradu. Lidé by se měli vyhnout jen koupání v Brněnské přehradě. Plavci se mohou těšit na koupání také ve většině nádrží v Pardubickém kraji, velmi čistá voda je i v přírodní nádrži Poděbrady u Olomouce, mírně se zlepšila také kvalita vody v plumlovské přehradě.

Kvalitu vody pokazily sinice

V Moravskoslezském a Jihočeském kraji nedoporučují hygienici vodní radovánky v nádrži Větřkovice na Novojičínsku, vodní nádrži v Budišově nad Budišovkou na Opavsku a v rybníku Bohušov na Bruntálsku. Podmínky ke koupání se zhoršily i na Královéhradecku, hygienici tam na základě rozborů vody provedených v minulém týdnu zakázali koupání na přehradní nádrži Rozkoš u České Skalice na Náchodsku.

Pardubický kraj hlásí většinou stále čistou vodu, větší výhrady mají hygienici jen k přehradě u Seče na Chrudimsku. Pražané se mohou i na začátku září koupat v některých přírodních koupalištích. Lidé by ale neměli plavat v rybníku Šeberák, pozor by si měli dávat i v hostivařském koupališti, kde se objevují sinice. Naopak dobrá kvalita vody je na Lhotce a v Motole.

Podmínky ke koupání se příliš nezměnily ve středních Čechách a v Plzeňském kraji, kde se lidé mohou těšit například na koupání v Boleveckém rybníku v Plzni. V Libereckém kraji se podmínky zhoršily jen v Liberci, kde přibylo zejména řas. V Ústeckém kraji je zvýšený výskyt sinic v nádrži ve Varvažově na Ústecku, v ostatních přírodních koupalištích v kraji je voda ke koupání vhodná. V Karlovarském kraji mohou plavci na přehradu v Jesenici nebo na koupaliště Jadran.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí