zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Černobílé kouzlo přírody v Librexu

04.09.2008
Příroda
Černobílé kouzlo přírody v Librexu

OSTRAVA - Milovník hor a vody Tomáš Brhel ode dneška vystavuje své černobílé fotografie v Domě knihy Librex v Ostravě. Na vernisáži prozradil, že si dává na volbě záběru záležet stejně, jako na následném vyvolání fotografie, k němuž stále používá klasickou vývojku a zvětšovák v domácí fotokomoře.


"Každá fotka je vlastně originál, protože se nespoléhám na automatický proces v minilabu, ale snažím se ještě posílit svůj původní záměr klasickou mokrou cestou vyvolávání," řekl Brhel. Jeho velkoformátové černobílé fotografie vesměs zachycují to, co má rád, tedy hory, les, přírodní zákoutí s různými náladami. Autor je ještě posouvá názvy, které dělají z pahýlů stromů bytosti s vlastním životem i uvědoměním.

Brhel začal fotografovat před deseti lety. Je to pro něj koníček, který nehodlá měnit na profesi. "Živí mě malá stavební firma. Focením odpočívám stejně jako chvílemi strávenými v horách," uvedl Brhel. Výstava fotografií s názvem Černobílé kouzlo přírody bude v Domě knihy Librex k vidění do 22. září.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí