zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lesy ČR zkolaudují vodní díla na Broumovsku za 6,3 milionu korun

26.10.2008
Voda
Lesy ČR zkolaudují vodní díla na Broumovsku za 6,3 milionu korun

MEZIMĚSTÍ - Další stavební akce odstraňující povodňové škody z roku 2006 budou dnes zkolaudovány u Meziměstí na Broumovsku. Jde o protipovodňové stavby na Ruprechtickém a Vižňovském potoce.


V letošním roce Lesy ČR v městské části Ruprechtice opravily povodněmi zdevastované koryto Ruprechtického potoka. Úsek dlouhý 76 metrů byl nově zpevněn lomovým kamenem. Vznikl tak retenční prostor s trvalou vodní hladinou. "Při tvorbě projektu jsme dbali na ochranu přírody a s ohledem na ryby a další vodní živočichy jsme trvali na zachování migrační průchodnosti," řekl mluvčí Lesů ČR Radek Drahný.

Tato oprava byla plně financována z vlastních prostředků státního podniku Lesy ČR. Další stavbou na témže potoce je téměř 250 metrů dlouhý úsek, který také poničila velká voda v roce 2006. "Zde jsme museli lomovým kamenem opravit a zpevnit oba břehy. Pro zvýšení stability jsme do koryta zabudovali dva typy příčných objektů, a to pasy a balvanité skluzy. A s ohledem na vodní faunu jsme vytvořili tůně s rybími úkryty," uvedl Tomáš Sajdl z Lesů ČR.

Poslední kolaudovanou stavbou je 161 metrů dlouhý úsek na Vižňovském potoce. Zde byly provedeny stejné práce jako na předešlé stavbě. Tyto dvě stavby byly financovány z dotací ministerstva zemědělství. Celkem na tyto tři stavby bylo vynaloženo 6,3 milionu korun. Z vlastních prostředků Lesů České republiky z toho šlo 2,8 milionu korun.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí