zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na veletrh Watenvi přijedou i Chorvaté

18.11.2008
Obecné
Voda
Odpady
Na veletrh Watenvi přijedou i Chorvaté
Z Chorvatska do Brna přijede poměrně početná obchodní mise

Spolupráci s Chorvatskem navázali zástupci Veletrhy Brno, kteří se účastnili koncem října spolu s českými firmami odborné vodohospodářské konference v Šibeniku. "Představili jsme zde naše cíle a záměry, které chystáme pro brněnský veletrh WATENVI v příštím roce, protože s Chorvatskem chceme do budoucna spolupracovat a budovat zde kontakty pro naše vystavovatele. Vzbudili jsme zájem chorvatských odborníků a současně se nám podařilo dohodnout, že z Chorvatska do Brna přijede poměrně početná obchodní mise," uvedl člen delegace a obchodní manažer projektů VODOVODY-KANALIZACE a ENVIBRNO Michal Polášek.

Chorvatsko se podle něho silně zajímá o technologie a technologické celky. "Zatímco v Česku je odkanalizovaných a vyčištěných přes 80 procent měst a obcí, v Chorvatsku je to pouze do deseti procent. Proto je z jejich strany zájem o čističky odpadních vod, vodohospodářské projekty a vše, co mohou vidět právě na Watenvi," dodal Michal Polášek.

Proto chtějí organizátoři z Veletrhů Brno v nadcházejícím ročníku Mezinárodního vodohospodářského a ekologického veletrhu Watenvi pokračovat v jeho internacionalizaci. Opět přijedou vystavovatelé a odborníci z Nizozemska, Rakouska, Slovenska a Německa. "Připravujeme oficiální prezentaci Německa a jednáme o účasti dalších zemí," konstatoval Michal Polášek. Na obou výstavních akcích - VOD-KA a ENVIBRNO - se pravidelně prezentuje většina lídrů trhu z tuzemska i zahraničí.

Do ochrany životního prostředí proudí totiž stále větší finanční prostředky, přičemž důležitost takových investic si uvědomuje nejen Evropská unie, ale i jednotlivé firmy. Tento trend se projevuje i na veletržním projektu. Zatímco v případě zahraničních vystavovatelů se na něm prezentují většinou firmy z vyspělých zemí západní Evropy, odborní návštěvníci v minulém ročníku přijeli z 27 zemí čtyř kontinentů. A to zejména ze států, které ještě čekají významné investice do vodního hospodářství, vodní a odpadové infrastruktury a ochrany životního prostředí. Příští termín veletrhu je od 26. do 28. května 2009.

AUTOR: Alexandra Mostýn

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí