zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Chateau Mcely a notebooky ASUS slavnostně převezmou ekologické certifikáty

20.11.2008
EMS
Chateau Mcely a notebooky ASUS slavnostně převezmou ekologické certifikáty

Listopad je i letos, jako každoročně, vyhlášen Měsícem kvality. Součástí Národního programu kvality je i Národní program environmentálního značení a proto budou dnes v 19:00 Španělském sále Pražského hradu slavnostně předány dvěma firmám certifikáty, opravňující je k užívání ekoznačky EU nebo ČR.

 

Majitelé luxusního pětihvězdičkového hotelu Chateau Mcely, Inez a Jim Cusumano převezmou certifikát opravňující je užívat Květinu – ekoznačku EU. Všechny podmínky k používání ekoznačky splnili již loni v prosinci a ekoznačku tedy již téměř rok po právu využívají ve svém marketingu. Nyní tedy převezmou certifikát ještě oficiálně a slavnostně. Chateau Mcely je teprve druhým pětihvězdičkovým hotelem v celé Evropské unii, který se tímto oceněním může pochlubit. Hotel sídlí ve zrekonstruovaném zámečku, který původně patřil šlechtické rodině Thurn-Taxisů a nachází se ve středních Čechách nedaleko Mladé Boleslavi, v klidné oblasti Svatojiřského lesa. „Vedení hotelu dokázalo, že luxus a ochrana životního prostředí mohou jít ruku v ruce,“ říká Adéla Petrová z agentury CENIA, která má realizaci Národního programu environmentálního značení na starosti. Petrová zmiňuje kupříkladu skutečnost, že vytápění hotelu využívá obnovitelné zdroje energie, neplýtvá se materiálem, třídí se odpad apod.

 

Druhá oceněná firma pochází až z  Tchaj-wanu a převezme hned dvě ocenění. Firma ASUSTek jako jeden z nejvýznamnějších výrobců výpočetní techniky převezme certifikáty opravňující ji k užívání ekoznačky pro čtyři řady notebooků – N10, N20, N50 a N80, které  splnily náročné požadavky směrnice, jejíž kritéria jsou shodná v národním i evropském programu environmentálního značení. Notebooky budou tedy moci nosit jak ekoznačku Ekologicky šetrný výrobek, tak i evropskou Květinu. Špičkové notebooky, vybavené nejmodernější technologií, dokázaly splnit nejnáročnější požadavky z hlediska jejich dopadu na životní prostředí. Požadavky se týkají především spotřeby elektrické energie, životnosti, obsahu rtuti, elektromagnetického záření, ale i hlučnosti či zpětného odběru výrobcem.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí