zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Stolní hra povede děti k ochraně přírody

24.11.2008
Příroda
Stolní hra povede děti k ochraně přírody

Ekocentrum Koniklec uvede letos na začátku prosince stolní hru „Zatoč s klíněnkou!“ inspirovanou svými dlouholetými zkušenostmi s bojem proti klíněnce jírovcové. Děti se jejím prostřednictvím seznámí se sběrem napadeného listí, což je jednoduchý  způsob ochrany jírovců, který mohou pod dohledem rodičů provádět samy i ve skutečnosti. To je zásadní rozdíl jiným hrám, ze kterých si odnesou pouze teoretické ponaučení.

Hra je určena pro děti od šesti let a skládá se z hracího plánu, různých funkčních karet, figurek a kostky. Při její tvorbě byl kladen největší důraz na autentičnost prostředí i situací, které provázejí sběr listí ve vnitroblocích. Děti se tak setkají jak s milými, tak nerudnými obyvateli domů, nepřízní počasí a dalšími překážkami. Pomáhat jim budou jak různé instituce, tak náhoda. Zvítězí ten hráč, který přes všechny nástrahy nasbírá nejvíce pytlů listí.

Další zajímavostí je, že hrací plán zachycuje skutečné žižkovské ulice, ve kterých provádějí sběr listí již 11 let pracovníci Ekocentra. To může být zajímavá změna pro ty, které už omrzely  hry odehrávající se na neznámých ostrovech, či dokonce cizích planetách.

Díky podpoře MČ Praha 2 a Praha 3 a Papírnictví www.RAFOshop.cz můžeme hru prodávat za cenu, která nedosahuje ani výše režijních nákladů. Více informací na klinenka.unas.cz, klinenka@seznam.cz, 777811428 (Lucie Vančurová).

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí