zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přes bludný kámen II.

25.11.2008
Příroda
Přes bludný kámen II.

Tato víkendová akce pořádaná organizátory z Akce Příroda , jednoho z programů Hnutí Brontosaurus, zavede své účastníky mezi (nejen) bludné kameny do údolí Moravského krasu již tento víkend 28.-30.listopadu.

Hlavní úloha dobrovolníků Hnutí Brontosaurus, kteří se akce zúčastní, bude spočívat v pomoci Ekologickému volnočasovému centru Švýcárna. Toto centrum se nachází nedaleko Adamova, v areálu kulturní památky bývalé Hutě Františka. Švýcárna tvoří zázemí pro různé akce a setkání, jenž mají pomoci udržovat a chránit přírodu v Moravském krasu. Náplní této konkrétní víkendovky je pak především úklid údolí před příchodem zimy ve spolupráci s lokálními jeskyňáři. V programu však není jen práce, na odpoledne chystají organizátoři dle vlastních slov: "trochu tvoření, umění, diskuzí, kontaktních her a prožitkových aktivit, jež poodhalí tajemství bludného kamene v nás i okolo nás."
Zúčastnit se této víkendovky a třeba i poodhalit tajemství bludných kamenů může kdokoliv od šestnácti let s chutí přidat ruku k dílu a pomoci přírodě. Více informací naleznete na www.akcepriroda.cz.

Kontaktní osoba: Robby Kubáň
Telefon:
E-mail: modry.kamen@centrum.cz
 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí