zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na pomoc přírodě do jihozápadních Čech

27.03.2009
Příroda
Na pomoc přírodě do jihozápadních Čech

Hned dvě příležitosti k návštěvě jihozápadních Čech mají všichni přátelé přírody již tento víkend. Akce Příroda Hnutí Brontosaurus právě zde připravuje tento víkend 27.-29.března dvě své víkendovky. První se bude odehrávat v Těchonicích, kde se budou upravovat pastviny pro ovce a druhá přivítá své účastníky na Horažďovicku, kde budou sázet stromky.

S cílem vysadit co nejpestřejší lesní biotop přichází horažďovická víkendovka Člověk člověku stromem. Organizátoři se zamýšlejí nad tím, co pro nás znamenají stromy v krajině a kde berou svou nejen "klimatizační" sílu. Hlavní náplní víkendovky je pak vytvoření mnohoetážového a pestrého biotopu, který je vhodným útočištěm širokého spektra živočišných a rostlinných druhů. "V současné době se snažíme obhospodařovat a důkladně séct co největší plochy. Právě to ale biologickou rozmanitost výrazně snižuje. Musíme si uvědomit, že příroda je pro všechny živočichy zdrojem obživy, místem úkrytu a domovem. Souvislý trávník nebo rozsáhlá pole vedle průmyslových hal tyto požadavky ale nesplňují", prozradil o myšlence víkendovky organizátor Pavel Mojžíš.
Pozdravení jara je příznačný název pro druhou jihozápadočeskou víkendovku, která se odehraje v malebných Těchonicích. Tradiční relaxační víkendovka bude jednou z prvních příležitostí, jak okusit první jarní paprsky. Účastníky pak mi! mojiné čeká likvidace trnek z obecní pastviny pro ovce a přednáška jednoho ze starousedlíků.
Víkendovky proběhnou v rámci Akce Příroda Hnutí Brontosaurus, která je otevřená široké veřejnosti bez ohledu na věk. Akce příroda je založena na dobrovolnické práci na pomoc životnímu prostředí, zajímavých přednáškách a doprovodným zážitkovým programem. Více informací lze nalézt na www.akcepriroda.cz.

Kontaktní osoba: Iva Nováková
Telefon:
E-mail: ifka@akcepriroda.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí