zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V hlavní roli zvířata

26.04.2009
Zemědělství
V hlavní roli zvířata

Areál brněnského výstaviště se koncem června promění na jednu velikou farmu i zoologickou zahradu zároveň.  Přímo v moderních pavilonech i na volné ploše budou vystavena a předvedena v akci zvířata hospodářská, zájmová i exotická. V termínu 25.-28.6. 2009 se zde koná Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky, mezinárodní výstava chovatelských a jezdeckých potřeb PROPET, mezinárodní výstava psů INTERCANIS a mezinárodní výstava koček INTERFELIS.

Je libo české hovězí  či skopové?

 Chovatelé zvířat si na výstavišti přijdou na své. Stovky kvalitních plemenných kusů skotu, prasat, ovcí a koz je čekají v pavilonu F, připraven je doprovodný program zahrnující jak předvádění a hodnocení zvířat , tak praktické a oblíbené ochutnávky produktů – mléka, sýrů a specialit z jehněčího či skopového. Novinkou bude také opékání hovězího a vepřového masa, které má za účel představit kvalitu masa z tuzemských špičkových chovů.  Prezentaci zvířat zajišťuje Genoservis, propagaci živočišných produktů podporuje Agrární komora, Zemědělský svaz a celý projekt je pod patronací Ministerstva zemědělství ČR.

Koně, psi a kočky z Čech i zámoří

Na volné ploše A bude soustředěna prezentace koní. Na zdejším předvadišti se bude střídat program Westernového ranče John Deere s výstavou koní pod záštitou Asociace svazu chovatelů koní. Vedle amerických rančerských koní quarter horse, strakatých paint horse a indiánských skvrnitých koní appaloosa tak diváci mohou spatřit dalších dvanáct plemen chovaných u nás. Kromě teplokrevných a chladnokrevných koní se představí i česká kulturní památka- starokladrubský kůň. Spřežení ušlechtilých běloušů nebude zdaleka jediné, které bude po čtyři dny brázdit areál výstaviště. Na programu bude předvedení koní v zápřeži, pod sedlem i ve volnosti, na své si přijdou milovníci drezury i westernového stylu a zejména děti. Pro ně je připraveno svezení na ponících a kobech z brněnské zoologické zahrady i jízdy na malých traktůrcích John Deere.  Na tisíce se budou počítat zástupci plemen psů, kteří se budou ucházet o prestižní tituly na tradiční mezinárodní výstavě psů INTERCANIS. Rozděleni budou jako vždy dle využití plemen – od pracovních, přes lovecké až po společenská.  O tom, že areál BVV je dostatečně veliký, svědčí i možnost pořádat na stejném místě zároveň mezinárodní výstavu koček. I letos bude INTERFELIS součástí projektu a přivede do Brna chovatele mnoha exotických i standardních exemplářů koček.  

Informace i nákupy na jednom místě

Nebudou chybět také přednášky o správné péči o zvířata – ať už v rámci PROPETu, tak při výstavě koní či zvířat. Milovníky koní jistě zaujme povídání o fyzioterapii, bosonohém ježdění nebo možnost vyzkoušet si práci s koněm v kruhovém koralu - Equipoint. Lákadlem bude i zcela nový vůz na bezstresovou přepravu zvířat a koní fy. Šup či premiéra první koňské záchranné služby. Nejen chovatelům koní bude určen praktický seminář o pojištění odpovědnosti za zvířata a rizik s tím spojených. Konec června bude také znamenat jedinečnou možnost zakoupit si na výstavišti  vše potřebné pro sebe i své zvířecí miláčky. Návštěvníky čeká velký výběr krmiv a vybavení pro chov zájmových i hospodářských zvířat. Nabídka potěší také zemědělce, farmáře a rančery – součástí je výstava zemědělské techniky, ve které nebudou chybět malé praktické stroje, stájové technologie a  další moderní chovatelské potřeby. Termín 25.-28.června 2009 tedy nezbytně patří do kalendáře všech chovatelů a milovníků zvířat.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí