zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ocenění „Dobré vejce“ letos získala společnost Country Life

02.05.2009
Zemědělství
Ocenění „Dobré vejce“ letos získala společnost Country Life

Při včerejším udílení cen v Paříži byla za Českou republiku oceněna společnost Country Life. Ocenění „Good Egg – Dobré vejce“ vyhlašuje mezinárodní organizace na ochranu hospodářských zvířat Compassion In World Farming, se sídlem v Anglii. Toto ocenění mohou získat společnosti podporující nebo prodávající vejce z neklecových, tedy volných chovů nebo chovů na podestýlce.

 

V Evropě je v současné době chováno více než 300 milionů slepic, přičemž nejméně tři čtvrtiny jsou stále uvězněny v klecích. V České republice je přibližně 97 % slepic (z celkového počtu 5 milionů nosnic v zemědělském výrobním sektoru) chováno v klecích. Od roku 2012 bude platit zákaz používání stávajících klecí pro chov. Klece by měly být upraveny tak, aby umožnily zvířatům lepší život. Intenzivní klecový chov znamená, že na jednu slepici dnes připadá prostor menší než papír formátu A4. Obohacené klece po roce 2012 sice nabídnou zvířatům o něco větší prostor pro život a snášení vajec, stále však zůstanou klecí, ze které není úniku po celý jejich život.

 

Letošní ocenění si za Českou republiku odnesla společnost Country Life, která patří k největším a nejdéle působícím obchodníkům na českém trhu s bioprodukty. Prostřednictvím velkoobchodu a bioprodejen Country Life jsou prodávána vejce pouze z ekologických chovů.

 

Ekologické zemědělství je zárukou, že zvířata jsou chována v přirozených podmínkách, které odpovídají humánním a etickým zásadám. „Patříme ke společnostem podnikajícím korektně s ohledem na životní prostředí. Ocenění „Good Egg – Dobré vejce“ nám pomůže lépe komunikovat koncovým zákazníkům důležitost neklecových chovů,“ uvedl ředitel společnosti Country Life, pan Otakar Jiránek.

 

Kontaktní informace:

BcA. Anna Hejnová, marketing, Tel. 311 712 424, hejnova@countrylife.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí