zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Brněnské není kojenecká, ale jen pitná voda

28.08.2009
Pitná voda
V Brněnské není kojenecká, ale jen pitná voda

Prostějov - K veřejnému hydrantu v Brněnské ulici si pravidelně chodí řada Prostějovanů pro kojeneckou vodu. Řada z nich dodnes netuší, že tekutina, která z kohoutku teče, nemusí kvalitu vody pro kojence splňovat. Jde totiž o zcela běžnou pitnou vodu, kterou mají v trubkách všichni obyvatelé města.

Děti naštěstí žádné potíže neměly "Celou dobu jsme si sem chodili pro kojeneckou vodu. Říkalo se, že tady je. Máme to sem kousek, takže jsme byli rádi, že stojan fungoval. Dcera ani syn ovšem žádné potíže neměli," svěřila se žena, která bydlí v jednom paneláku poblíž.

Vedoucí oddělení ochrany životního prostředí na prostějovské radnici Hana Holinková ubezpečila, že voda sice není klasifikována jako kojenecká, nicméně jde o pitnou vodu. "Ze stejného vodovodu jsou zásobovány domácnosti na území města. Za kvalitu vody odpovídá Moravská vodárenská, která provádí pravidelné rozbory," potvrdila Holinková.

Veřejný hydrant v Brněnské ulici napájí prameniště v Brodku u Prostějova, ale patří městu. "V roce 2007 jsme provedli úpravy těsnění a označení. Náklady na stočné přijde řádově na deset tisíc korun ročně. Podle potřeby město hradí i drobné opravy a údržbu. Stojan je určený k drobným odběrům pitné vody, v žádném případě ne k odběrům vody pro chod domácnosti," upozornil místostarosta Prostějova Vlastimil Uchytil.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí