zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekocentrum vyhlásilo odpadovou soutěž pro školy

22.09.2009
Odpady
Ekologické vzdělání a výchova
Ekocentrum vyhlásilo odpadovou soutěž pro školy

Příbram - Ekocentrum Zelená pumpa vyhlásilo za podpory Nadačního fondu Veolia Voda odpadovou soutěž s názvem Minimalizace je naše heslo, které se mohou účastnit střední školy na Příbramsku. Soutěžit se bude o hodnotné ceny pro školu i jednotlivé soutěžící. Projekt podpořily i Kovohutě Příbram.

Každá střední škola může do soutěže přihlásit maximálně tři družstva ze svých 2. ročníků. Ta se v říjnu zúčastní komponovaného vzdělávacího dopoledne v Q-klubu. Na místě jim bude oznámeno i zadání projektu, který budou mít za úkol vytvořit.

"Množství odpadů, které naše společnost produkuje, neustále roste. Samotné třídění není jediným a ideálním řešením, o odpadu je potřeba přemýšlet dříve, už když si nějakou věc pořizujeme. Proto je cílem soutěže rozšířit mezi středoškolskou mládeží model minimalizace vzniku odpadů jako vyšší stadium správného nakládání s odpady," řekla Linda Klvaňová ze Zelené pumpy.

Vytvořené projekty bude hodnotit odborná komise složená ze zástupců firem zapojených do projektu a odborníků na odpady z neziskových organizací. Tři vítězná družstva budou bohatě odměněna - školy dostanou kompostéry a jednotliví členové družstev MP3 přehrávače či flash disky. Do soutěže se školy mohou přihlašovat do 28. září.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí