zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tuleni se zastaví i v Česku

12.10.2009
Příroda
Tuleni se zastaví i v Česku

Putovní výstava fotografií slavného autora Nigela Barkera navštíví na několik dní také Prahu. Výstava s názvem "A Sealed Fate?" (tulení osud) již před Prahou navštívila kanadské Toronto či holandský Amsterdam. Nyní se konečně představí také české veřejnosti. Vernisáž výstavy proběhne v úterý 13. 10. 2009 od 18.00 v Kavárně Velryba v Praze.

Událost bude spojena s vyhlášením výsledků česko-slovenského kola mezinárodní výtvarné soutěže s etickým nádechem Design Against Fur (DAF, Designem proti kožešinám). Slavnostním večerem, na němž zahraje jazzová kapela Trio, bude provádět herec a moderátor Petr Vacek. Přítomni budou také zástupci české poroty, která vybírala vítěze. Na akci se však dostaví také zástupkyně evropské poroty, jelikož čeští a slovenští studenti získali v evropském kole soutěže několik vyznamenání. Na vernisáži nebude chybět ani veganské občerstvení, které bude pro návštěvníky připraveno zdarma.

Informace o výstavě
Autorem fotografií je slavný fotograf Nigel Barker, který je mimo jiné známý také jako porotce v americké show "America´s Next Top Model". Cílem výstavy je oslavit krásu právě narozených tuleních mláďat a zároveň také poukázat na krutost komerčního lovu tuleňů grónských, který se na východě Kanady každoročně odehrává. Nigel Barker se tak rozhodl podpořit celosvětový boj oc! hránců zvířat za záchranu tuleňů. V USA spolupracuje již od roku 2008 především s organizací na ochranu zvířat HSI (Humane Society International). Více informací o komerčním lovu tuleňů nejen v Kanadě naleznete na www.protisrsti.cz
Nigel Barker začal svoji kariéru jako fotograf spolupracující s elitami módního průmyslu v Miláně, Paříží a Londýně. V roce 1996 otevřel New York City své "Studio NB". Jeho úspěchy ho předurčily k tomu, aby zpracovával reklamní kampaně pro takové značky jako například Sean John, Pamella Roland, Leviev, Pierre Cardin, Nicole Miller, OP, Ted Baker a Lexus. Je pravidelným přispěvatelem časopisů GQ, Seventeen, Lucky, People, Cover, Zink, Paper a Interview. V současné působí jako porotce v televizní show "America's Next Top Model". Během 10 let svého působení dal Barker fotografii nový smysl. Mezi jeho nové projekty patří například jeho vlastní show "The Shot", která běží na VH1.

Informace o soutěži DAF
Soutěž pořádá v ! ČR již 7. rokem organizace Svoboda zvířat (www.svobodazvirat.c! z) ve sp olupráci s Fur Free Alliance (www.inFURmation.com), mezinárodní koalicí organizací na ochranu tzv. kožešinových zvířat. Úkolem studentů středních i vysokých škol je navrhnout plakát vhodný pro mezinárodní protikožešinovou kampaň. Ve Velrybě proběhne vyhlášení výsledků česko-slovenského kola DAF09 a předání cen. K vidění budou samozřejmě také vítězné plakáty. Zároveň si představíme práce českých a slovenských studentů, kteří získali ocenění v evropském kole soutěže. Hlavním partnerem projektu je společnost ADOBE (www.adobe.cz), která věnovala cenu pro vítěze. Zasedání poroty proběhlo ve spolupráci s agenturou Scholz&Friends (www.s-f.com/praha/). Odborná porota se sešla v září 2009 v následujícím složení: Tomáš Kopečný (Scholz&Friends Praha), fotograf Goran Tačevski, Michal Nýdrle (studio Nydrle), 3D animátor a režisér Martin Duda a Tomáš Popp (Svoboda zvířat). Veškeré informace o soutěži DAF naleznete na www.dafcr.cz, případně na www.inFURmation.com.

Informace o kapele T! rio
Mathieu (Fr) - akordeon. Mathieu se narodil v roce 1984 v Angers a zájem o hudbu se v něm probudil již v útlém věku. Studium hudby začal ve věku čtyř let, a bylo mu osm, když objevil svůj osudový nástroj, akordeon. K rozšíření svých hudebních znalostí se ve věku patnácti let zapsal k pětiletému studiu kompozice, varhan a hudební výchovy na konzervatoř v Le Mans. V roce 2004 se začal zajímat o jazz, strávil rok studiem na škole "jazz v Tours", kde se spřátelil s Jean-Louis Matinierem, s nímž poté dva roky pilně pracoval. V letech 2006 - 2008 si Mathieu zdokonaloval svůj hudební jazyk v Paříži rozšiřováním zkušeností s rozmanitými hudebními styly (od jazzu a jazz manouche k tangu až k doprovázení zpěváků a tanečníků). Jeho dlouholetý zájem o českou kulturu jej pak v srpnu 2008 přivedl do Prahy, kde v současné době doprovází Ivana Gutierreze a jeho skupinu Madera, hraje s cikánskými kapelami jako např. Cilagos, s nimiž natočil CD, a je pravidelným účastníkem hudebních ! improvizací.
Jan Císař (Cz) - zpěv, kontrabas. Pražský blu! esový a jazzový zpěvák a kontrabasista vystupující s kapelou Císař band, či v jiných jazzových uskupeních (www.jancisar.cz).
Martin Švantner (Cz) - kytara. Plzeňský fusion kytarista působící v mnoha kapelách různých žánrů (jazz, rock, funky, blues).


Kontaktní osoba: Tomáš Popp
Telefon: 777 239 808
E-mail: tomas.popp@svobodazvirat.cz


Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí