zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Neduhy evropské přírody

02.11.2009
Příroda
Neduhy evropské přírody

Ohlížíme se za uplynulým druhým mezinárodním kongresem biologie ochrany přírody...

Nedávno proběhl v areálu České zemědělské univerzity 2. kongres biologie ochrany přírody. Jde o mezinárodně významné setkání, na kterém diskutují zástupci vědců, praktiků i politiků o otázkách ochrany přírody v celoevropském kontextu. Konference svým pojetím dokazuje, že otázky ochrany přírody není možné řešit izolovaně v rámci jednotlivých vědních oborů či praxe. V dnešní repríze Třetí dimenze se jednak ohlédneme za pražským kongresem, jednak se budeme věnovat širšímu pohledu na některé otázky ochrany přírody, jejichž společenské dopady si možná ne vždy ve všech důsledcích uvědomujeme.

Co patří k nejproblematičtějším otázkám ochrany přírody v Evropě? Bylo pro ČR těžké stát se hostitelskou zemí kongresu? Proč nejsme schopni se shodnout na postojích vůči vlastnímu prostředí?

Luboš Veverka se ptá vedoucího organizačního týmu kongresu Ing. Petra Zasadila, Ph.D., proděkana Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity, a RNDr. Petra Petříka, Ph.D., vedoucího oddělení geobotaniky Botanického ústavu AV ČR.

Třetí dimenze začíná dnes ve 14.00.

R?dio na p??n? Zvukový záznam pořadu najdete v našem archivu.


Témata

Třetí dimenze

od 2. listopadu do 6. listopadu:Pondělí: neduhy evropské přírody


Úterý: dědictví zemědělské chemie


Středa: co vzkazuje gender


Čtvrtek: bez laboratoře není diagnóza


Pátek: fenomén Odhalení

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí