zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekocentrum Koniklec bojovalo proti klíněnce i letos

21.11.2009
Příroda
Ekocentrum Koniklec bojovalo proti klíněnce i letos

V období od 17. září do 7. listopadu 2009 organizovalo Ekocentrum Koniklec sběr listí napadeného klíněnkou jírovcovou. Do boje s tímto škůdcem se stále častěji zapojují samotní občané, přesto dobrovolníci a pracovníci ekocentra naplnili napadeným listím rekordních 645 speciálních papírových pytlů.

Sběr listí probíhal ve vnitroblocích domů na Žižkově, kde jich bylo uklizeno 29, a na Vinohradech, kde se povedlo odstranit listí z 10 vnitrobloků. Vzhledem k tomu, že se během podzimu může vylíhnout 3 - 5 generací škůdce, byl sběr v těchto vnitroblocích prováděn opakovaně v několika etapách. Kukly ve spadaném listí je tam možné zlikvidovat ještě dříve, než se z nich vylíhnou noví motýli znovu napadající strom.

Celá první etapa akce proběhla díky dobrovolníkům z ČSOB, České spořitelny a společnosti Kooperativa, kteří věnovali jeden svůj pracovní den pomoci přírodě. Účast těchto dobrovolníků zajistilo Fórum dárců. Akce proběhla také za podpory MČ Praha 3.

Více se o projektu, ale také o dalších možnostech pomoci jírovcům dozvíte na http://klinenka.unas.cz nebo na webu Ekocentra Koniklec http://csop.koniklec.cz a v jeho ekoporadně ve Chvalově ulici 11 na Praze 3.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí