zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Artéské vody brněnské kotliny

18.12.2009
Voda
Hydrogeologie
Pitná voda
Sanace, staré zátěže
Urbánní ekologie
Artéské vody brněnské kotliny

Již léta usilují brněnští geologové o dokonalejší zmapování a ochranu podzemních zdrojů vody v brněnské kotlině, resp. v širší oblasti okolo Brna. Bohužel přes veškeré úsilí se věci hýbou dopředu velmi pomalu a někdy dokonce po obrovském vynaložení energie a úsilí stačí jeden úředník státní správy či samosprávy zničit úsilí monoha vědeckých pracovníků. Mezitím dochází k čerpání velmi kvalitních artéských vod pro průmyslové účely a dosud nevyřešená rekultivace černovické skládky (je to již 12 let od jejího oficiálního uzavření!!) a další ne zcela dořešené staré zátěže na území města potenciálně ohrožují okolí.Článek Dr. Čáslavského umožńuje pohled na artéské vody i z jiného úhlu.

Již léta usilují brněnští geologové o dokonalejší zmapování a ochranu podzemních zdrojů vody v brněnské kotlině, resp. v širší oblasti okolo Brna. Bohužel přes veškeré úsilí se věci hýbou dopředu velmi pomalu a někdy dokonce po obrovském vynaložení energie a úsilí stačí jeden úředník státní správy či samosprávy zničit úsilí monoha vědeckých pracovníků. Mezitím dochází k čerpání velmi kvalitních artéských vod pro průmyslové účely a dosud nevyřešená rekultivace černovické skládky (je to již 12 let od jejího oficiálního uzavření!!) a další ne zcela dořešené staré zátěže na území města potenciálně ohrožují okolí.Článek Dr. Čáslavského umožńuje pohled na artéské vody i z jiného úhlu.

RNDr.Milan Čáslavský je odborným pracovníkem GEOtestu Brno, a.s. , jež po zesnulém RNDr. Václavu Valešovi CSc. spolu s dalšimí pracovníky GEOtestu Brno (Dr.Slavíkem, Ing.Benkovičem, Dr.Jarešem) převzal agendu artéských vod a starých ekologických zátěží v brněnské oblasti. V rámci své spolupráce s UO v Brně se zabývá i významem artéských vod pro Brno a okolí. Blíže na:www.uur.cz/images/publikace/uur/2008/2008.../08_hlubinne.pdf

ZDROJ: EnviWeb

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí