zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pitná voda z vodovodu prochází stovkami kontrol kvality ročně

22.02.2010
Pitná voda
Pitná voda z vodovodu prochází stovkami kontrol kvality ročně

Je pitná voda, která nám teče z vodovodu, v pořádku? Tuto otázku si mohli v těchto dnech položit někteří lidé v Kaplici na Českokrumlovsku. Ve svých schránkách totiž našli nabídku na kontrolu pitné vody, hovořící o řešení zhoršené kvality vody po povodních, ekologických haváriích, v blízkosti skládek či průmyslu.

Jak Českému rozhlasu potvrdila Renata Kollarczyková ze společnosti Vodovody a kanalizace Jižní Čechy, jde o soukromou iniciativu, provozovatel vodovodní sítě nemá s těmito nabídkami nic společného: "Veškeré vodárenské společnosti, které do veřejné sítě dodávají pitnou vodu, provádějí prostřednictvím akreditovaných laboratoří stovky rozborů kvality vody, jak u vodních zdrojů, tak u koncových odběrných míst. V případě společnosti Vak Jižní Čechy je to 600 míst v Jihočeském kraji. Kromě provozovatelů vodovodů provádí nezávislou kontrolu kvality vody i orgán veřejné ochrany zdraví, Zdravotní ústav či Povodí Vltavy."

Aktualizované údaje o rozborech vody pro jednotlivá města a obce mohou zájemci najít na webových stránkách společnosti Vodovody a kanalizace Jižní Čechy v rubrice "kvalita vody". Konkrétně pro Kaplici jsou zde výsledky rozborů z 25. ledna.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí