zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Priorita ve znamení biodiverzity

25.02.2010
Příroda
Priorita ve znamení biodiverzity

Únorová Priorita se věnuje letošnímu mezinárodnímu roku biodiverzity. Komentář k němu poskytl ministr životního prostředí Jan Dusík a respektovaný ekologický novinář Čestmír Klos.

Biodiverzita je na stránkách Priority zmiňována i v rozhovoru s ředitelem Geologického ústavu Akademie věd ČR Václavem Cílkem i v článku o chování irské firmy Translink, která právě za starost o rozmanitost druhů získala prestižní ocenění.

Věnujeme se i aktualizovaným závazným pokynů pro žadatele v rámci prioritních os 2 a 3, které platí od začátku února. Priorita obsahuje i rozhovor o nových Národních programech s vedoucím Odboru národní programů a environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty Státního fondu životního prostředí ČR Karlem Jechem.

Inspirací pro vás může být reportáž z Plzeňského kraje, kde budují moderní sběrné dvory jak na běžícím pásu. Priorita se zabývá i tím, jak učinit sport prospěšný životnímu prostředí prostřednictvím oboru zvaného "energy-harvesting", což v překladu znamená doslova sklizeň a sběr energie.

Priorita číslo 2/2010

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí