zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vodaři opět otevírají veřejnosti čistírny a úpravny vod

17.03.2010
Čištění odpadních vod
Pitná voda
Vodaři opět otevírají veřejnosti čistírny a úpravny vod

Vsetín: Čistírny odpadních vod, úpravny pitné vody, laboratoře, ale také dispečerské pracoviště a další provozy společnosti Vodovody a kanalizace Vsetín se již tuto sobotu 20. března otevřou veřejnosti. Vsetínští si tak připomenou Světový den vody, který připadá na pondělí 22. března.

Účastníci exkurze se tak budou moci dozvědět řadu zajímavostí o vodě, její úpravě, chemických rozborech nebo čistění a dostanou se do provozů, kde je v ostatní dobu nepovolaným osobám vstup zakázán. Oproti loňsku navíc firma rozšířila počet objektů, které je možno navštívit, o čistírny odpadních vod v Hovězí a Lidečku, dále dispečerské pracoviště s nepřetržitou službou ve správní budově společnosti ve Vsetíně u světelné křižovatky U Růžičků a centrální laboratoř, která se nachází v areálu čistírny odpadních vod na Poschlé. "Kromě těchto zařízení budou veřejnosti k dispozici také pravny vody v Karolince, Valašském Meziříčí a Rožnově pod Radhoštěm, čerpací stanice Vsetín - Ohrada a čistírny odpadních vod ve Vsetíně, Valašském Meziříčí a Zubří," doplnil ředitel společnosti Michal Korabík.

Zájemci o exkurze přitom budou moci do jednotlivých provozoven přijít v 9 nebo v 11 hodin. "Lidé, kteří budou mít zájem seznámit se s našimi provozy, se nikam nemusí přihlašovat, ale mohou přijít přímo ve vybraném čase na vybraný objekt, kde odborní pracovníci zajistí prohlídku spojenou s výkladem," uvedla ekonomická náměstkyně VaK Vsetín Miroslava Vaculíková.

Bližší informace získáte u Vandy Kašparové ne tel.: 571 484 014, e-mail: vanda.kasparova@vakvs.cz.

Zdroj: Eva Stejskalová

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí