zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Voda ve většině studánek na Valašsku není pitná

07.08.2010
Pitná voda
Voda ve většině studánek na Valašsku není pitná

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Kvalita vody ve studánkách na Valašsku není příliš dobrá, vypovídají o tom poslední rozbory, které byly provedeny v sedmi různých studánkách. Agentuře Mediafax to v pátek řekl mluvčí městského úřadu v Rožnově pod Radhoštěm Tomáš Gross.

Odborníci zjišťovali kvalitu vody v pěti studánkách v Rožnově pod Radhoštěm - ve Sladském, ve studánce Rysová v Tylovicích, v Jahnově Studánce v Dolních Pasekách, v Hraničce a ve studánce v Mokrém na Dolních pasekách. V laboratořích pak zkoumali ještě vodu ze Sachovy Studánky v Horní Bečvě a ze studánky Stračka v Zašové.

"Nejlepší kvalitu vody měla v den odběru studánka Stračka Zašová a Sachova Studánka Horní Bečva. Nejhorší kvalita vody byla z hlediska mikrobiální kontaminace ve Studánce Rysová - Tylovice, Hranička - zahrádky a Jahnova studánka," podotkl Gross.

Jako pitnou vodu lze po převaření použít i vodu ze studánek v Mokrém a Sladské. "Vzhledem k proměnné kvalitě však odborníci doporučují delší var a vodu bez převaření nepoužívat jako pitnou," doplnil Gross s tím, že voda by se měla nechat vařit alespoň jednu minutu.

Zdroj: zlin.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí