zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pasivní rodinný dům za méně než milión korun

07.11.2010
Ekologické stavění, bydlení
Pasivní rodinný dům za méně než milión korun

Jednu z vizí společnosti Příprava stavby charakterizuje slogan "Domov každému." V jeho duchu lze nyní postavit rodinný dům Energia 2 o velikosti podlahové plochy 76,4 m2 (3+1) v pasivním standardu za méně než jeden milion korun.

Rodinný dům ENERGIA 2 je koncepčně připraven tak, aby jeho průměrné náklady na topení a ohřev teplé užitkové vody mohly dosáhnout ceny od 252,- Kč měsíčně.* (cca 3033,- Kč ročně) a tedy zcela minimálně zatěžovaly rodinný rozpočet. Přitom je dispozičně řešen velmi jednoduše.

Celou dispozici lze rychle vytopit pomocí krbu, který je umístěn v blízkosti schodiště. Tím je možno jednoduše vyhřát i místnosti o patro výše. Standardně však může být dům přitápěn podlahovým topením s reflexní fólií pro větší účinnost. V půdoryse domu lze nalézt i místo na komoru a dvě WC.

Nadčasový design domu s klasickou sedlovou střechou působí velmi atraktivně a svým pojetím nebude působit lacinně ani za několik desítek let. V interiéru domu naleznete velký obytný prostor a navíc lze objekt v budoucnu rozšířit přístavbou o další místnosti.

Prioritou při vytváření tohoto domu bylo zajištění optimálního poměru pořizovací ceny domu k jeho užitné hodnotě, a také k ceně jeho provozu.

Na rodinný dům Energia 2 lze dle platných pravidel programu Zelená úsporám žádat dotaci 350.000 Kč, což může staviteli zajistit až 5,8 let splácení hypotéky. Investor tedy více než pět let nemusí vydat na splátky hypotéky ani korunu.

Zdroj: www.priprava-stavby.cz


Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí