zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Chcete si vypěstovat vlastní léčivé konopí?

30.01.2011
Zemědělství
Chcete si vypěstovat vlastní léčivé konopí?

Občanské sdružení Legalizace.cz již třetím rokem zdarma zasílá semínka léčivého konopí všem plnoletým občanům, kteří si chtějí vypěstovat konopí pro vlastní samoléčbu. Legalizace.cz touto jarní akcí nazvanou "Semínka seniorům" reaguje na stále vzrůstající zájem veřejnosti o léčivé vlastnosti této zapovězené byliny.

Ačkoliv moderní lékařský výzkum zaznamenal pozitivní účinky konopí při léčbě či zmírnění projevů nemocí jako jsou například roztroušená skleróza, rakovina, AIDS, Crohnova nemoc, Parkinsonova nebo Alzheimerova choroba , je konopí v České republice díky drogové prohibici pro nemocné občany stále ještě nedostupné.

Cílem akce "Semínka seniorům" je lidem, kteří se rozhodnou si léčivé konopí sami vypěstovat, poskytnout zdarma nejen semínka léčivého konopí, ale i odkazy na zdroje informací o pěstování či legislativě. Akce si také klade za cíl vzbudit zájem odborníků a lékařů s nemocnými spolupracovat a poskytovat jim objektivní a nezaujaté poradenství v otázkách možné léčby, aplikace a dávkování této léčivé byliny.

Léčivá bylinka

"Jsme si plně vědomi, že jakékoliv neoprávněné nakládání s léčivým konopím, které obsahuje více než 0,3% THC, je v současné době nelegální. Nepřejeme si, aby se kdokoliv dostal do konfliktu se zákonem a všechny žadatele o rizicích spojených s pěstováním a držením léčivého konopí informujeme.

Na druhou stranu nehodláme dopustit, aby lidem díky nesmyslným a zastaralým drogovým paragrafům bylo odepřeno základní právo na život a zdraví. Žádáme proto vládu, aby konopí pro léčebné účely zlegalizovala a ochránila před pokutami, zatýkáním a tresním stíháním všechny občany ČR, kteří by mohli léčivé konopí užívat ke zmírnění nebo odstranění svého utrpení.", uvedl k akci její organizátor Robert Veverka.

Odborníci, široká veřejnost i někteří zákonodárci legislativní úpravy pro léčebné konopí v naší zemi podporují. Jiné státy světa a dokonce i Evropy již léčebné konopí legislativně vymezily tak, aby mohly svým občanům nabídnout bezpečný, efektivní a v neposlední řadě i cenově dostupný lék.

Připojit se může každý

"Akce "Semínka seniorům" se v loňském roce i díky mediální podpoře časopisu Reflex a Českému Rozhlasu 1 - Radiožurnál setkala s nebývalým úspěchem. Po celé republice jsme rozeslali přes 1kg semínek a stovky lidí tak měly možnost si jednoduše obstarat vlastní léčivou bylinu namísto nakupování předraženého konopí neznámé kvality na černém trhu.", dodala k akci Hana Gabrielová, předsedkyně Legalizace.cz.

Ofrankovanou, nejlépe bublinkovou obálku se zpáteční adresou a čestným prohlášením zasílejte na korespondenční adresu sdružení Legalizace.cz, Jaromírova 23, Praha 2, 128 00. Čestné prohlášení by mělo obsahovat sdělení: Já ... (jméno, příjmení, bydliště, rok narození) prohlašuji na svou čest, že konopná semena využiji pro vypěstování konopí pro vlastní samoléčbu. Dne ... Podpis ...


Kontakt:
Robert Veverka, organizátor akce, tiskový mluvčí a místopředseda o.s. Legalizace.cz,
mail: robert@legalizace.cz, tel.: +420 773 691 561
Hanka Gabrielová, předsedkyně o.s. Legalizace.cz,
mail: hanka@legalizace.cz, tel.: +420 777 027 012

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí