zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nejlepším ekozemědělcem je letos včelařka Adamcová z Náchodska

22.05.2011
Zemědělství
Nejlepším ekozemědělcem je letos včelařka Adamcová z Náchodska

V soutěži o nejlepšího ekologického zemědělce roku letos zvítězila včelařka Simona Adamcová z Rokytníku na Náchodsku. ČTK o tom dnes informovali organizátoři soutěže. Putovní trofej pro vítěze, takzvaný Bartákův hrnec naplněný mincemi v hodnotě 20.000 korun, bude vítězce předán poslední květnovou sobotu přímo na jejím hospodářství.

Pětatřicetiletá Adamcová, která je původním povoláním hudebnice a učitelka na umělecké škole, chová 300 kmenových včelstev. Rozmístěna je má převážně na lesních stanovištích v nadmořské výšce 600 metrů výhradně na území Chráněné krajinné oblasti Broumovsko. Její biomed z Rokytníku byl již dvakrát oceněn značkou Regionální potravina Královéhradeckého kraje a ekovčelařka také dvakrát obdržela titul Potravinář a potravina Královéhradeckého kraje.

Smyslem ocenění Bartákův hrnec je propagace ekozemědělství a biopotravin u veřejnosti. Letos se uděluje podevatenácté. Nazvané je podle iniciátora této tradice a nestora českého ekologického zemědělství Richarda Bartáka.

Hodnoceny jsou nabídka a úroveň služeb, kvalita bioproduktů, ekologické vztahy hospodářství, přínos pro rozvoj oboru a využití energetických zdrojů na hospodářství. V loňském roce soutěž vyhrála společnost AgroFyto z Horní Lidče na Valašsku, která se věnuje především chovu mléčného a masného skotu.

Zdeněk Rychtera

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí