zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lidé chtějí raději stromy místo letáků

02.07.2011
Příroda
Lidé chtějí raději stromy místo letáků

Nadace Partnerství podpořila tři projekty výsadeb stromů, které pomohou obnovit ovocné sady v Býchorech a na Manětínsku a dokončit lipovou alej v Nebílovech. Díky pokračování projektu Stromy místo letáků, na kterém nadace spolupracuje s velkoobchodní společností MAKRO, do české krajiny přibude 155 stromů a 60 keřů. Téměř 13 tisíc zákazníků této společnosti se totiž za uplynulý rok na internetu zaregistrovalo k odběru elektronických nabídkových letáků namísto papírových. Za každého registrovaného zákazníka věnovalo MAKRO Nadaci Partnerství 20 korun. Na podzim budou zákazníci vybírat další projekty k podpoře.

"Velký dík patří všem, kteří se svou registrací na internetu rozhodli výrazným způsobem chránit životní prostředí. Svým jednáním šetří nejen papír nutný k vytištění letáků, ale také tímto krokem podpořili obnovu české krajiny," uvádí Ivana Adámková z Nadace Partnerství a dodává, že nové stromy a keře porostou na vybraných místech ve Středočeském a Plzeňském kraji.

V Býchorech se do obnovy starého sadu zapojí děti ze zdejšího domova i místní lidé. Budou se sázet ovocné stromky a keře - například třešně, jabloně, hrušně, maliníky nebo rybízy. Na pozemku, který má dětský domov dlouhodobě v pronájmu, postupně vznikne i farma a naučná stezka sloužící k ekologické výchově a vzdělávání. Nové ovocné stromy přibudou také na Manětínsku. Plody stromů pak využije zdejší biomoštárna a bude tak zároveň propagovat význam starých stromů v krajině a možnosti jejich využití.

V obci Nebílovy zase peníze pomohou dokončit výsadbu lipové aleje podél historické cesty a zároveň významné cyklostezky. Kolem nově vzniklé aleje také vzniknou odpočívadla a panely naučné stezky o původních druzích stromů. "Do všech výsadeb se zapojí lidé z řad široké veřejnosti. Prostřednictvím sázení totiž chceme utužovat vztah lidí k přírodě i k sobě navzájem," komentuje Ivana Adámková další přínosy sázení stromů.

Více informací o elektronických letácích a projektu Stromy místo letáků naleznete na: www.nadacepartnerstvi.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí