zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sdružení Calla připravilo i po prázdninách přírodovědné vycházky

17.09.2011
Ekologická dovolená, cestování
Ekologické vzdělání a výchova
Sdružení Calla připravilo i po prázdninách přírodovědné vycházky

Po prázdninách pokračuje cyklus přírodovědných vycházek v Českých Budějovicích a okolí, který už čtvrtým rokem připravuje sdružení Calla. V letošním roce byl cyklus podpořen českobudějovickým magistrátem.

Zářijová vycházka s názvem "Netopýří safari na sídlišti" se uskuteční již v sobotu 17. září. Sraz bude tentokrát v 18:30 na zastávce MHD Jaroslava Bendy, odkud se vypravíme za netopýry žijícími na největším budějovickém sídlišti Máj. Součástí vycházky, kterou povede zooložka Tereza Bradáčová, bude také ukázka živých handicapovaných netopýrů, netopýří budky a přístroje zvaného bat detektor, s jehož pomocí lze určovat letící netopýry podle hlasu.

Říjnovou vycházku "Za ptáky na krmítko" chystáme na sobotu 15. října. S ornitologem Petrem Veselým se sejdeme v 10:00 na zastávce MHD Máj - Antonína Barcala. Součástí této vycházky budou ukázky odchytu a kroužkování ptáků na zimním krmítku, kde probíhá již devátým rokem vědecký výzkum ptačího společenstva.

"Netopýří i ptačí vycházky patří tradičně k hojně navštěvovaným akcím Cally. Na loňskou vycházku za netopýry dorazilo vloni dokonce více než padesát účastníků. Oba lektoři jsou i tentokrát zárukou zajímavých zážitků při pozorování přírody," říká koordinátor cyklu přírodovědných vycházek Jiří Řehounek z Cally.

Kontakty: Jiří Řehounek (Calla), 605 066 898, RehounekJ@seznam.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí