zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa navštívil pražskou ekoškolu J. A. Komenského

26.10.2011
Ekologické vzdělání a výchova
Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa navštívil pražskou ekoškolu J. A. Komenského

Ministr Tomáš Chalupa si na pražském Břevnově prohlédl ZŠ a MŠ J. A. Komenského, která je zařazena do mezinárodního programu Ekoškola.

"Program Ekoškola neprobíhá pouze v České republice, ale také v dalších 47 zemích světa. Celosvětově se ho účastní přes 25 tisíc škol. Jsem proto rád, že se do něj zapojují i české školy, které tak vedou studenty k zodpovědnému přístupu k přírodě a životnímu prostředí", řekl ministr Tomáš Chalupa.

Na besedě s ministrem Tomášem Chalupou, které se zúčastnilo 36 žáků z druhých až devátých tříd, se diskutovalo třeba o problematice otevírání nových národních parků a chráněných krajinných oblastí, o produkci biopotravin, problematice alternativních zdrojů získávání energie v ČR, fotovoltaice nebo o větrných elektrárnách.

Ekoškola je mezinárodní program, určený pro základní a střední školy. Jeho cílem je propojit environmentální výchovu s praktickými kroky, které povedou k ekologicky šetrnému provozu školy. Díky tomuto programu školy získávají prestižní světové ocenění - titul Ekoškola. V současnosti je do programu zapojeno celkem 232 škol v České republice.

Michaela Jendeková, tiskové oddělení MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí