zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

BUREAU VERITAS obhájila akreditaci ANAB

20.12.2011
EMS
BUREAU VERITAS obhájila akreditaci ANAB

Certifikační společnost BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o. úspěšně obhájila akreditaci při dozorovém auditu akreditačního orgánu ANAB (ANSI-ASQ National Accreditation Board) podle ISO / IEC 17021 pro certifikační orgány.

Americký akreditační orgán ANAB je signatářem mezinárodní multilaterální dohody Mezinárodního akreditačního fóra (IAF). Norma ISO / IEC 17021 pro akreditaci obsahuje zásady a požadavky pro certifikační organy posuzující systémy managementu. Na základě akreditačního certifikátu je certifikační orgán Bureau Veritas oprávněn vydávat certifikáty pod akreditační značnou ANAB pro níže uvedené systémy managementu:

  • ISO 9001 QMS (Quality Management System) - jedna ze základních norem, zabývá se systémem managementu (řízení) kvality.
  • ISO 14001 (Environmental Management System) - zabývá se řízením odpovědného přístupu k životnímu prostředí. Zavedení systému souvisí se změnou kultury podniku a postoje lidí, kteří podporují ochranu životního prostředí.

Bureau Veritas je schválena více než 35 národními akreditačními úřady k poskytování certifikačních služeb. Je samozřejmě též držitelem české akreditace, schvalované Českým institutem pro akreditaci (ČIA). Kromě systémových standardů je BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC akreditována podle ČSN EN 45011 pro certifikaci výrobků, mezi které patří akreditace GHG, C-o-C a GLOBALGAP.

www.bureauveritas.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí