zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve Velkém Meziříčí se bude promítat ve 3D na téma Peru a Bolívie

13.03.2012
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Ve Velkém Meziříčí se bude promítat ve 3D na téma Peru a Bolívie

Velké Meziříčí - Na pracovišti Chaloupek ve Velkém Meziříčí se ve čtvrtek 15. března uskuteční 3D promítání fotografií z cest Matěje Boháče po Peru a Bolívii.

Chaloupky, pracoviště Velké Meziříčí nabízí na tento čtvrtek jedinečnou možnost nahlédnout do krajiny Inků, navštívit kaňon Colca, okolí jezera Titicaca, projít se solnými pláněmi, pouštěmi a odpočinout si u lagun s plameňáky, vlakem se projet do Cusca a přes hory se dostat k dosud nedostupnému a neznámému inckému městu Choquequirao a dále k Machu Picchu. A to vše v trojrozměrném promítání. "Možná Vás překvapí, jak se obyčejný obraz na zdi může změnit v neuvěřitelný trojrozměrný prostor, jehož se stanete součástí," láká na akci Michaela Brhlová z Chaloupek. Krajinou andských států Jižní Ameriky provede cestovatel Matěj Boháč, člen Klubu stereoskopické (3D) fotografie. Promítání začíná v 17 hodin na Ostrůvku ve Velkém Meziříčí a vstupné je dobrovolné.

Stereofotografie vznikla nedlouho po objevu fotografie samotné a v minulosti bylo několik období, kdy dosáhla širší popularity - především na přelomu 19. a 20. století a v 50. letech 20. století v souvislosti s rozvojem barevného pozitivního filmu. Společně s rozšířením digitální fotografie se nyní do podvědomí dostávají především anaglyfy, stereoskopické snímky zpracované pro prohlížení červeno-modrými brýlemi.

Více informací poskytne:
Michaela Brhlová, michaela.brhlova@chaloupky.cz, 566 522 831

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
24
8. 2017
24.8.2017 - Seminář, školení
Liberec, Centrum Babylon Liberec
INISOFT s.r.o.
12
9. 2017
12.9.2017 - Seminář, školení
Praha, ČVÚT
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí