zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Jihlavě uvízl v kontejneru na elektrošrot patnáctiletý chlapec

14.03.2012
Šlendryján
Zpětný odběr
V Jihlavě uvízl v kontejneru na elektrošrot patnáctiletý chlapec

V Jihlavě dnes uvízl asi patnáctiletý chlapec v kontejneru na elektroodpad. Prý si chtěl prodejem starých přístrojů přivydělat. Vyprostit se ho podařilo až pomocí auta se zařízením na vyprazdňování kontejnerů. Hoch byl bez zranění. Převezen byl do dětského domova v Jihlavě, kde bydlí, řekl ČTK Martin Málek, mluvčí podniku Služby města Jihlavy. Stejný případ se stal v pondělí v Praze, kde se v kontejneru na elektroodpad zasekla šestatřicetiletá ukrajinsky hovořící žena, vyprostili ji hasiči.

Dnešní případ se stal kolem 14:30 v ulici Březinova. Do kontejneru se podle Málka dobývali dva chovanci, kteří byli na útěku z dětského domova se školou. "Neměli peníze, tak si je chtěli opatřit tím, že vyberou kontejner. Lidé tam odhazují třeba i mobily a rychlovarné konvice," popsal. Uvězněný hoch se dostal ven, až když se po nadzvednutí kontejneru podařilo otevřít jeho dno. Na kontejneru žádná škoda nevznikla.

Podle Málka zatím v Jihlavě záchranáři nikoho z kontejneru vyprošťovat nemuseli. Není ale neobvyklé, že se někdo snaží vybrat elektroodpad. "Na kamerových systémech u sběrných dvorů jsme zaznamenali, že je to taková praktika zlodějů, kteří jsou vybaveni různými pomůckami a vytahují věci ven," uzavřel Málek.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí