zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Veolia prodává svůj podíl v Marius Pedersen

23.04.2012
Odpady
Voda
Veolia prodává svůj podíl v Marius Pedersen

Česká jednička v oblasti nakládání s odpady mění majitele. Francouzská společnost Veolia nabídla podle dobře informovaného zdroje HN k prodeji svůj většinový podíl v dánském holdingu, který ovládá i firmu Marius Pedersen ČR.

Podle člena vedení Marius Pedersen ČR, který nechtěl být jmenován, se pro českou firmu zatím nic nemění. "Náš majitel zůstává stejný. Mění se ale struktura v holdingu, pod který patříme," uvedl zdroj.

V něm drží 35 procent dánský rodinný podnik Marius Pedersen a 65 procent právě francouzská společnost Veolia. Ta je světovou dvojkou v nakládání s odpady a jedničkou v oblasti vodohospodářství, působí téměř ve 40 zemích světa.

Společnost Veolia na dotazy HN ohledně toho, co ji k prodeji jejího podílu vede, do uzávěrky tohoto vydání neodpověděla.

"Nyní jsou všechny možnosti otevřené. My ale nejsme do debaty přizváni, jde striktně o vyjednávání akcionářů," uvádí zdroj HN.

Marius Pedersen je českou jedničkou na trhu nakládání s odpady, jejich přepravy a skládkování. V České republice zaměstnává v rámci skupiny firem, které pod ni spadají, na 2500 lidí. Její tržby v roce 2010 přesáhly 2,1 miliardy korun.

Společnost Marius Pedersen se do povědomí dostala kromě komunálních služeb hlavně díky své účasti v obřím ekotendru za desítky miliard korun. Pochybnosti vzbuzovalo hlavně její spojení s neznámým investičním fondem VCP a plzeňským architektem Hynkem Gloserem.

Její nabídka ve výši 56,8 miliardy korun byla sice nejnižší, vláda ale nakonec celý tendr kvůli pochybám o jeho průhlednosti a obavám z možné korupce zrušila.

AUTOR: Petr Lukáč
AUTOR-WEB: www.ihned.cz

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí