zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Věda ve Vaňkovce

17.09.2012
Ekologické vzdělání a výchova
Věda ve Vaňkovce

Dovedete si představit, co všechno je chemie? Galerie Vaňkovka vám spolu s Centrem materiálového výzkumu Fakulty chemické VUT v Brně přináší netradiční pohled na chemii jako na součást běžného života. Vydejte se na cestu poznání a zjistíte, že chemie je zábava!

O tom, že nové technologie a výsledky vědy a výzkumu posouvají hranice lidských možností, není pochyb. Pro mnohé z nás to však může být nepředstavitelně složitý svět postavený na poučkách, definicích, vzorcích a grafech. Právě to se snažíme vyvrátit akcí Přišla k vám věda....

V Galerii Vaňkovka je připravena prezentace nejen pro ty, kteří se stále ještě nepřestali ptát, proč, jak a co funguje, jako představení jednotlivých oblastí chemie, které jsou spjaty s naším každodenním životem víc, než si myslíme.

Přijďte se od 24. září 2012 podívat do Vaňkovky na unikátní snímky pořízené jediným mikroskopem svého druhu v ČR. Každý den od 10 hodin proběhne interaktivní výukový program zábavné chemie nejen pro žáky, studenty a jejich pedagogy. Třeba zjistíte, že výuka chemie nemusí být jen nudné šprtání vzorečků a definicí, zda jíte zdravě nebo si to jen myslíte, a to hlavně u mléčných výrobků. Dozvíte se, že stanovení DNA není tak jednoduché a rychlé, jako v televizních seriálech, a podíváte se do světa nanotechnologií. Jde o jedinečné pásmo pro ty z vás, kteří souhlasí s tím, že chemie je život!!!

Připraveny jsou i soutěže, vědomostní kvíz a drobné pozornosti!!!

Akce proběhne v rámci projektu: "Popularizace výsledků VaV VUT v Brně a podpora systematické práce se studenty", reg. č.: CZ.1.07/2.3.00/35.0004

Kontakt:

Ing. Hana Alexová
vedoucí studijního a VaV oddělení
Fakulta chemická VUT v Brně
Purkyňova 464/118, 612 00 Brno
alexova@fch.vutbr.cz
541 149 359, 721 629 038721 629 038

ZDROJ:VUT Brno

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí