zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Karlovarský kraj zveřejnil mapu výskytu bolševníku na internetu

04.10.2012
Příroda
Karlovarský kraj zveřejnil mapu výskytu bolševníku na internetu

Karlovarský kraj dokončil mapování výskytu vybraných druhů invazních rostlin. Podrobnou mapu zveřejnil na internetových stránkách. Lidé tak mohou nejen sledovat postup projektu Omezení výskytu invazních rostlin v Karlovarském kraji, ale i nahlásit vlastní pozorování v terénu, informovala dnes ČTK mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková.

Výstup z mapování výskytu bolševníku a dalších invazních rostlin je na internetové adrese gis.kr-karlovarsky.cz . "V současné době kraj oslovil dopisem s žádostí o souhlas se zapojením do projektu téměř 5000 vlastníků nebo správců pozemků. Jedná se o více než 41.000 pozemků buď přímo zasažených nebo bezprostředně ohrožených výskytem bolševníku, křídlatek nebo netýkavky žláznaté," uvedla Pavlíková.

Podle manažerky projektu Lenky Pocové je důležité, aby všichni vlastníci zaslali svůj souhlas co nejdříve. "Bez nich nemůžeme žádost o dotaci letos na podzim podat a celý projekt bude ohrožen," řekla Pocová.
Udělení souhlasu s projektem znamená, že po dobu realizace nebude vlastník hradit náklady spojené s likvidací těchto rostlin. "V závislosti na použité metodice očekáváme do konce roku 2015 snížení výměr zasažených lokalit až o 90 procent," odhaduje Pocová.

Karlovarský kraj podá žádost o finanční podporu projektu z Operačního programu Životní prostředí. Celkové náklady projektu se odhadují na 170 milionů korun.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí