zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Asociace pro vodu ČR je otevřená korporativním i individuálním členům.

03.05.2013
Voda
Asociace pro vodu ČR je otevřená korporativním i individuálním členům.

Chránit vodní zdroje a životní prostředí vůbec bylo důvodem, proč před čtyřmi lety vznikala transformací Asociace čistírenských expertů ČR založené už v roce 1992 Asociace pro vodu ČR (CzWA). Nyní, v době, kdy se prezentuje na stánku 309 ve výstavním pavilonu P, má už třiapadesát korporativních a tři stovky individuálních členů.

"Sdružujeme odborníky, společnosti a instituce mající společný cíl - přispět k efektivnímu a udržitelnému rozvoji v celé oblasti vodního hospodářství a ekologie," sdělila za CzWA Jana Šmídková s tím, že se nebrání vstupu nových členů. Těmi se ostatně mohou stát také studenti či důchodci, kteří splní asociací dané odborné požadavky.

Činnost CzWA pak spočívá především v zajišťování informovanosti, získávání poznatků či vzdělávání v oblasti vodního hospodářství. Není to ale jen záležitost pořádání konferencí a seminářů (mj. o přehradě Želivka či řešení extrémních požadavků na čištění odpadních vod v Blansku), experti z asociace vypracovávají posudky a sledují významné projekty (rekonstrukce ÚČOV Praha, AČOV Tábor, ČOV ve Skalné, Holešově, Novém Malíně, Jimlínu, Hořovicích...). Též poskytuje konzultace, jako v případě Realizace opatření na Brněnské údolní nádrži či Studii odtokových poměrů v Hradci Králové. A spoluvlastní časopis Vodní hospodářství.

Bohatá je spolupráce CzWA i s partnery v zahraničí, hlavně Německu, Rakousku, na Slovensku. "V budoucnosti bychom také mohli s osvětou oslovovat školy či školky a podílet se na výchově mladých generací k lásce k životnímu prostředí," zakončila Šmídková.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí