zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Firmy se aktivně zapojily do podpory své komunity

30.09.2013
EMS
Firemní ekologie
Firmy se aktivně zapojily do podpory své komunity

Do mezinárodního dobrovolnickéhoEngageDay 2013 se v pátek 20. 9. v ČR zapojilo 22 firem s 280 dobrovolníky, což je o 12% více než v minulém roce. Mezinárodní dobrovolnický den již po páté pořádala platforma Byznys pro společnost, národní partner BITC (Bussines in theCommunity) - britské nadace Prince Charlese, která je iniciátorem myšlenky Engage

Hlavní myšlenkou tohoto dne je Věnuj se své komunitě - věnuj svůj čas, energii, knowhow a solidaritu. Dobrovolníci pomohli v téměř 40 veřejně prospěšných organizacích v různých komunitách napříč celou republikou.

A kde se také pomáhalo?

Součástí pomoci byla i odborná pro bono akce, konající se pod záštitou finančního

ředitele IBM pana Radka Hovorky, při níž top manažeři s firem PwC, ČEZ, IBM a Kooperativa hodnotili strategii projektu Rekonstrukce státu.

Plzeňský Prazdroj podpořil stacionář v Krči. Úpravě rozsáhlé zahrady stacionáře pro dospělé lidi s kombinovaným postižením na Praze 4 se věnovali dobrovolníci z Plzeňského Prazdroje v čele s Public Affairs ředitelem, panem VesselinemBarlievem. Tato nezisková organizace je tradičním partnerem Mezinárodního dobrovolnického dne a pomoc dobrovolníků považuje za velice cennou. "Naše zahrada je obrovská a bez podpory firemních dobrovolníků bychom její úpravu finančně ani časově nezvládali. Tato práce by byla především na úkor kvality služeb pro klienty našeho stacionáře," sděluje Věra Heisigová, zástupce ředitele pro oblast PR a HR.

Mezinárodního dobrovolnického dne se v roce 2013 účastní firmy v 35 regionech po celém světě od Pekingu po Valencii. Počet zapojených dobrovolníků se pohybuje kolem 10 000.

Firmy, které se v ČR zapojily do EngageDay 2013:Heineken, ČSOB Leasing, Skupina ČEZ, Kooperativa, Plzeňský Prazdroj, ProvidentFinancial, Tchibo, spol. s r.o., Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Česká pojišťovna a.s., Clarion Hotel, Allen&Overy, JanssenCilag s.r.o., GSK, Pioneer Investments, Deloitte, Santé Network s.r.o., PwC, IBM, KPMG, Česká spořitelna, EON, Allianz

Více informací poskytne:

Veronika Němcová, Manažerka marketingu a PR, Byznys pro společnost, nemcova@byznysprospolecnost.cz, 602 374 433

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí