zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Soutěž Pro vodu ocení chytré nápady studentů. Přihlaste ten svůj!

03.10.2013
Voda
Soutěž Pro vodu ocení chytré nápady studentů. Přihlaste ten svůj!

Vysokoškoláci mají od začátku října opět příležitost zapojit se do studentské soutěže "Pro vodu - cena Nestlé za inovativní projekty hospodaření s vodou" a díky chytrému nápadu získat finanční odměny ve výši až 30 tisíc korun. Podle pravidel soutěže by měli navrhnout, jak lépe zacházet s vodou v krajině, městech, budovách nebo při výrobě. Uzávěrka přihlášek je 12. února 2014. Soutěž již po druhé vyhlašuje Nadace Partnerství. Podrobnější informace jsou dostupné na www.soutezprovodu.cz.

"Vítězství v soutěži finančně podpořilo můj vědecký výzkum. V oblasti užitých technologií je podle mě někdy efektivnější podpořit dobrý nápad 30 tisíci, než kolos bez vnitřní motivace polykající milióny," hodnotí zpětně Vojtěch Kundrát, který se v soutěži zaměřil na nanotechnologie.

"Díky soutěži jsem získal kontakt na jednoho z porotců, se kterým nyní spolupracuji. V projektu Milovice - hledání města sice nepokračuji, ale objeví se v připravované publikaci o možnostech rozvoje sídel," hovoří o svých budoucích plánech další z vítězů Ondřej Vojtíšek.

"Do konce roku bychom chtěli prodat prvních deset kusů a získat cennou zpětnou vazbu od uživatelů," říká jeden z navrhovatelů Mechatronické sprchy Filip Kovář.

Kontakt:
Ivana Adámková, koordinátorka soutěže, ivana.adamkova@nap.cz, 515 903 131, 608 704 389

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí