zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ECHA požaduje informace o použití a nahrazení látky dekabromdifenyl ether

07.11.2013
Chemické látky
 ECHA požaduje informace o použití a nahrazení látky dekabromdifenyl ether

Konzultace v rámci přípravy dokumentace podle přílohy XV nařízení REACH se týká omezení dekabromodifenyl etheru (DecaBDE). ECHA chce tuto dokumentaci předložit 1. 8. 2014 (zveřejněno ECHA 16. 10. 2013).

ECHA vyzývá k předložení informací o identifikaci použití dekabromdifenyl etheru, kdy náhrada může být náročná a společnosti budou potřebovat k realizaci této změny více času. Informace se využijí při posouzení použitelnosti možných alternativ při přípravě dokumentace podle přílohy XV.

DecaBDE se používá v průmyslu jako zpomalovač hoření do plastů, polymerů, kompozitních materiálů a v textilním průmyslu. Používá se také do lepidel, těsnících hmot, nátěrových hmot a barviv. Z dostupných informací vyplývá, že technicky je možné nahradit DecaBDE ve všech těchto aplikacích, ale není zřejmé, zda společnosti budou mít dostatek času k překonání případných překážek.

ECHA vyzývá každého, koho by se možné omezení mohlo týkat nebo kdo může podat jakékoli relevantní informace, aby své připomínky odeslal do 15. prosince 2013 vyplněním online dotazníku v tabulce na internetových stránkách agentury ECHA.

Tato výzva k předkládání důkazů nenahrazuje veřejnou konzultaci k návrhu na omezení.

Další informace:

Výzva k předložení důkazů

Technická poznámka

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí