zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Napouštění bazénů konzultujte s vodohospodáři

07.06.2014
Pitná voda
Napouštění bazénů konzultujte s vodohospodáři

Chystáte se v blízké době napustit bazén? Pak se nezapomeňte poradit s vodohospodářským dispečerem. Nadměrné odběry totiž mohou způsobit nejen problémy s dodávkou pitné vody, ale i její zakalení. Potíže může způsobit i hojné a časté zalévání zahrádek v obdobích sucha.

"Problémy s neplánovaným nárůstem odběru vody se objevují každým rokem s příchodem teplého letního počasí. Lidé začnou napouštět své bazény a neuvědomují si, že tím mohou způsobit potíže sobě i svým sousedům. Nadměrný odběr vody může zapříčinit přerušení dodávky, zakalení vody nebo její nedostatek," uvedla Kristina Blaszczyková, tisková mluvčí společnosti 1. SčV, a. s., a dodala: "Napouštění bazénů bychom měli před letní sezónou konzultovat s provozovatelem vodovodní sítě. Ten doporučí vhodný způsob i dobu odběru."

Vodohospodáři také radí vyhnout se odběrovým špičkám a plnit bazén spíše v noci. V případě odběrů z vodovodní přípojky bychom měli navíc napouštět pomalu. Jinak může dojít k odtrhání povlaků usazenin v potrubí a tím i ke znečištění vody. Případné zhoršení kvality vody je potřeba ihned nahlásit dispečerovi, aby mohli vodohospodáři včas a účinně zasáhnout.

Kromě běžného plnění bazénu z vodovodní přípojky si mohou zájemci objednat dovezení vody cisternou. "Při tomto způsobu nedochází k nadměrnému zatížení vodovodní sítě. Je tedy vhodný zejména tam, kde je zásobování náročnější a síť vytíženější," sdělila Kristina Blaszczyková. Vodu si můžete objednat telefonicky. Veškeré informace k této placené službě vám poskytnou pracovníci call centra na telefonním čísle 840 111 322.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí