Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Pozvánka na kurz Právní povinnosti podniků v životním prostředí

11.02.2010  |  118× přečteno      vytisknout článek

Koná se ve dnech 23. - 25. února 2010 ve Znojmě

Kurz je určen pro podnikové ekology, manažery EMS, auditory EMS a všechny, kteří potřebují znát povinnosti vyplývající z české legislativy v technické ochraně životního prostředí.

Náš intenzivní kurz je vhodný pro zaměstnance podniků ze všech oborů (stavebnictví, chemický průmysl, potravinářský průmysl, zemědělství atd.), kteří potřebují k výkonu své práce znalost legislativy ochrany životního prostředí a její praktické naplňování.
   
    Kurz je členěn dle jednotlivých oborů na jednotlivé přednášky (odpady, obaly, vody, ovzduší, chemické látky a prevence závažných havárií). Každá přednáška bude obsahovat výklad základních nejdůležitějších povinností vyplývající z dané legislativy, ukázky vedení povinných provozních záznamů, hlášení a evidencí a prostor pro diskusi účastníků kurzu, kde budou zodpovězeny dotazy účastníku zaslané předem, ale i další. Kurz je veden interaktivní formou a jsou zařazeny oddechové hry a cvičení.
   
    Přednášet budou zkušení pracovníci a specialisté v daných oborech.
 
    Orientační podrobné členění přednášek intenzivního kurzu:
   
    23. únor 2010 (úterý)
   
    09,00     Příjezd, prezence
    09,30     Zahájení kurzu, představení, organizační záležitosti
    10,00    Úvod do legislativy ŽP se zaměřením na novinky (IRZ, ekolog. újma, ochrana přírody, EIA a další)
    12,00    Ochrana vod (povinnosti z legislativy, souvislosti s dalšími právními předpisy, vodní díla, povolení k nakládání s vodami, nakládání se závadnými látkami, provozní řády, poplatkové přiznání, povodňové plány, havarijní plány dle 450/2005 Sb., zákon o vodovodech a kanalizacích atd.)
    17,00    Obaly (povinnosti z legislativy, souvislosti s dalšími právními předpisy,  obal x neobal, plnění zpětného odběru, evidence obalů - poplatky)
    18,00    Ukončení, ubytování
   
    19,00    Večírek (návštěva vinného sklepu s degustací a drobným občerstvením - zajistí pořadatel)
   
    24. únor 2010 (středa)
   
    09,00    Odpady (povinnosti z legislativy, souvislosti s dalšími právními předpisy, povinnosti původců, odpadový hospodář, POH, evidence a hlášení o odpadech, základní popis odpadu, hodnocení vlivu nakládání s odpady na zdraví lidí, nakládání se stavebním odpadem)
    15,00    CHLP + prevence závažných havárií (povinnosti z legislativy, souvislosti s dalšími právními předpisy, nakládání s nebezpečnými CHLP, BL, písemná pravidla, označení obalů pro vlastní potřebu, sklady CHLP, odborná způsobilost, zpracování a aktualizace "protokolu o nezařazení")
    18,30    Ukončení
   
    25. únor 2010 (čtvrtek)
   
    09,00    Ovzduší (povinnosti z legislativy, souvislosti s dalšími právními předpisy, kategorizace zdrojů, povinnosti provozovatelů ZZO [M, S, V, ZV], souhrnná provozní evidence, emise těkavých látek, poplatky a hlášení)
    15,30    Vyhodnocení kurzu, předání osvědčení o absolvování
    16,00    Ukončení celého kurzu
   
    V navrženém časovém harmonogramu přednášek je vždy počítáno s přestávkou na oběd (cca 12,00 -13,00) a s krátkými přestávkami na oddech, v místě.
   
Před začátkem našeho intenzivního kurzu nám v případě zájmu zašlete dotazy, které budou předány jednotlivým přednášejícím, aby se v případě specifických dotazů mohli připravit.
Počet míst uchazečů našeho intenzivního kurzu je omezen. Proto neotálejte s přihlášením do kurzu. Po naplnění kurzu, v případě zájmu bude vypsán další termín v nejbližším možném termínu.
Účastníci kurzu na závěr kurzu dostanou potvrzení o účasti o absolvování našeho kurzu s konkrétním počtem hodin přednášek.

Cena intenzivního kurzu zahrnuje účast na intenzivním kurzu, manuály, CD (vzory evidencí, hlášení, metodické pokyny, vzorové dokumenty a šablony, prezentace k jednotlivým přednáškám), které budou účastníkům kurzu předány při presentaci a občerstvení během přednášek, jednotné obědové menu a dále večerní posezení ve sklípku s degustací. Tato cena nezahrnuje ubytování a další stravování účastníků (to si hradí každý sám na základě objednávky).

cena     7 000 Kč
+  DPH (v současnosti 20 %)    1 400 Kč
Celková cena s DPH    8 400 Kč

Kurz je v salónku Hotelu BERMUDA, Mariánské nám.10, Znojmo (www.hotelbermuda.cz). Situační plánek, popř. popis cesty Vám zašleme po Vašem závazném přihlášení na kurz. Případně si ho lze stáhnout přímo na www stránkách hotelu.
Pro účastníky intenzivního kurzu není zajištěno ubytování. Ubytování si musí každý účastník zajistit sám, např. přímo v Hotelu Bermuda (tel: 777650275, info@hotelbermuda.cz) (pozn. nasmlouvané ceny 1/1 pokoj 720kč včetně snídaně+ parkovaní v objektu; 1/2 pokoj 1100kč včetně snídaně + parkování v objektu), nebo v jiném ubytovacím zařízení ve Znojmě V případě zájmu Vám po zaslání závazné přihlášky na kurz zašleme kontakty na jiné ubytování v blízkosti místa konání kurzu.

V případě zájmu zašlete prosím závaznou přihlášku na adresu:
-    EKOBEST s.r.o., Elišky Krásnohorské 798, 544 01 Dvůr Králové n. L., na email: rutrle@ekobest.cz nebo
-    EQ Servis s.r.o., Na Kopečku 500/3, 669 02 Znojmo, nebo na fax: 515220520 popř. na email: hybsova@eqservis.cz .

Platbu provádějte převodem na číslo účtu: 171891442/0300 tak, aby bylo kursovné 20.02.2010 na našem účtu. Při platbě uvádějte konstantní symbol: 0308, variabilní symbol: 201001 a jako specifický symbol uveďte, prosím, své IČO.
Na Vaši účast se těší za organizátory intenzivního kurzu Zdeňka Hybšová, Lenka Čtvrtníková, Jan Rutrle a Ondřej Lazárek.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Bureau Veritas
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist