Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Exkurze do provozů na zpracování odpadů

12.10.2010  |  123× přečteno      vytisknout článek

Exkurze do provozů na zpracování odpadů

Vážení pedagogové,

letošní školní rok bude již třetím v pořadí, kdy budete moci pro své žáky díky finanční podpoře Magistrátu hlavního města Prahy a autorizované obalové společnosti Ekokom využít nabídky exkurzí do provozů zpracovávajících odpady. Pokračuje tak příznivý trend moderní výuky, která má být názorná a zaměřená na osobní prožitek žáků.

Vtomto katalogu naleznete řadu možností, jak v praxi vhodně demonstrovat probírané učivo týkající se moderního zacházení s odpady se zaměřením na recyklaci nebo jiné využití. Naleznete zde i nabídku exkurze do čistíren odpadních vod, kde se mohou žáci seznámit s procesem čištění vody a způsoby, jak lze naložit s takto získanými odpady. Úmyslně kontrastně se pak jeví exkurze na skládky odpadů, jejichž zařazením chceme žákům formou srovnání prezentovat, jaké limity tento způsob má a jaké nevýhody s sebou oproti jiným řešením přináší. Tento komplexní pohled by pak měl žáky inspirovat k zamyšlení nad tím, který způsob nakládání s odpady je nejefektivnější.

Exkurze na území hlavního města Prahy zajistíme včetně objednání v provozu, organizace vlastní akce, lektora a dodání výukových materiálů. Doprava je pro školy individuální s využitím MHD.

Pro exkurze v mimopražské lokalizaci bude navíc zdarma zajištěna autobusová doprava. Exkurze jsou tedy bezplatné s výjimkou drobného vstupného vybíraného v několika málo provozech. Většinou je vstupné spojeno s malým dárkem, který děti obdrží. Informace naleznete vždy u každého konkrétního katalogového listu exkurze.

Novinkou v letošním pojetí je rozšíření programu i na střední školy. Nabídky tak mohou využít pražské základní školy, víceletá gymnázia i všechny typy středních škol.

Další novinkou je, že exkurze budou realizovat ve spolupráci dvě organizace zaměřené na ekologickou výchovu, tj. Ekodomov a Ekocentrum Koniklec, což přináší zkvalitnění služeb i rozšíření nabídky provozů. Prosíme, objednávejte danou exkurzi výhradně na příslušném kontaktním mailu nebo telefonu. Pokud si vyberete více exkurzí různých organizací, je nutno objednávku učinit zvlášť u každé organizace. Věříme, že tento způsob výrazně nesníží komfort při provádění objednávky. Ke každému provozu byly také nově zpracovány pracovní listy, které budou sloužit Vám, pedagogům, pro další orientaci vproblematice a jako pomocný výukový materiál.

Vzhledem k předchozím zkušenostem z realizace exkurzí a v rámci úspory času a ochrany životního prostředí (souvisejícího s dopravou aurobusem) navrhujeme navštívit dvě exkurze v jednom výjezdu ze školy. Tyto balíčky exkurzí jsou vhodné pro 2. stupeň ZŠ a SŠ. Z jednotlivých exkurzí uvedených v sekci "Balíčky exkurzí" si můžete pro své žáky vytvořit vhodně tématicky kombinovanou akci.

Přejeme Vám hodně zdaru ve výuce a těšíme se na setkání s Vámi.

Ing. Alena Přibáňová, Ekodomov

MUDr. Hynek Jebavý, Ekocentrum Koniklec

Související odkazy


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist