zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Spalovna v Lysé n. L. bude minimálně do jara mimo provoz

15.08.2014
Odpady
Spalovna v Lysé n. L. bude minimálně do jara mimo provoz

Spalovna v Lysé nad Labem na Nymbursku bude minimálně do jara odstavená z provozu. Důvodem je pokračující spor mezi vedením spalovny a dodavatelem nových filtrů za 5,5 milionů korun. Spalovna je kvůli tomu mimo provoz od května minulého roku. Další jednání s dodavatelem je naplánováno po prázdninách, řekl ČTK jednatel provozující firmy BDW Line Martin Hořák.

Spalovně nebezpečných odpadů v Lysé nad Labem, která před více než rokem po šestileté odstávce obnovila provoz, začaly problémy kvůli novým filtrům. Spalovna musela kvůli špatné regeneraci filtrů často vypínat provoz a vznikaly jí tím velké ztráty. Od poloviny května loňského roku je mimo provoz úplně a propustila zaměstnance.
Podle Hořáka spalovna v této chvíli není na prodej. "Je těžko prodejná, když je nefunkční. Má hodnotu železa, které tam stojí. Potřebujeme ji spíš nějak zprovoznit," řekl ČTK. Dodavatel filtrů podle něj nyní spolupracuje s technologem, který by měl navrhnout nový způsob regenerace filtrů. Pokud se obě strany nedohodnou, přijde na řadu soud.

Spalovnu prodala radnice v Lysé nad Labem přibližně před deseti lety. V roce 2006 ji ale současný majitel, firma BDW Line, vyřadil z ekonomických důvodů z provozu. Náklady na likvidaci nebezpečného odpadu byly údajně příliš vysoké.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí