Podzimní úklid v rámci projektu Ukliďme Česko již za týden

27. září 2014
Podzimní úklid v rámci projektu Ukliďme Česko již za týden

Na jaře tohoto roku proběhla pod hlavičkou Ukliďme Česko v Horních Počernicích dobrovolnická akce s názvem Ukliďme si Počernice, kdy místní nadšenci vyrazili do boje proti černým skládkám. Sešlo se jich sotva dvacet, ale bylo to dost na to, aby za jedno dopoledne z počernických křovisek zmizelo pár set kilo odpadu. A protože jaro je daleko a bordelu stále hodně, tak se počerničáci rozhodli, žedají místnímu nepořádku pořádně na frak, než ho zakryje podzimní listí.

Tímto jste všichni srdečnězvání na druhé kolo události Ukliďme si Počernice, která bude volně probíhat v sobotu 4. října, a to v rozmezí 8 - 13:00 v okolí Svépravických rybníků. Sejdeme se v 8:00 na parkovišti u pole při ulici Na Chvalce a budeme pokračovat okolo biofaktorů k hlavní skládce. Pytle na odpadky budou připraveny na místě, stejně jako drobná odměna pro účastníky, kterou přislíbili organizátoři Ukliďme Česko!

rybník

Přidejte se k nám: https://www.facebook.com/events/687715911306949/

Případně piště mail na hrubes.ondrej@email.cz, nebo volejte na 733 319 275.

Kontaktní osobou je Ondřej Hrubeš

Celorepubliková dobrovolnická akce Ukliďme Česko - www.UklidmeCesko.cz pomohla na jaře 2014 sesbírat 350 tun odpadu a zlikvidovala přes 500 černých skládek. Pořadatelé chtěli přimět lidi k uklízení okolí a upozornit na problém černých skládek. Prvního ročníku akce se zúčastnilo přes 6000 dobrovolníků.

Na základě těchto dosažených výsledků byla akce Ukliďme Česko 2014 nominována na "ekologického Oskara" a ještě do konce září ji můžete podpořit svým hlasem na http://www.uklidmecesko.cz/hlasuj

Za svůj hlas v rámci tohoto hlasování můžete také vyhrát - cenami pro hlasující jsou elektrokolo, úsporná lednička gorenje nebo 5 praček gorenje powered by E.ON.

Příští ročník akce Ukliďme Česko se již intenzivně připravuje a proběhne 18. dubna 2015...

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů