Čtvrtek, 25. července 2024

Kašlat na zákon o ochraně ovzduší se nevyplácí

Kašlat na zákon o ochraně ovzduší se nevyplácí

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP), oddělení ochrany ovzduší oblastního inspektorátu v Ostravě uložila společnosti KRIJK Invest s.r.o. (se sídlem v Praze) pokutu ve výši 500 tisíc korun. Se společností nyní ČIŽP povede správní řízení ve věci zastavení provozu stacionárních zdrojů znečišťování ovzduší.

KRIJK Invest provozuje dva stacionární zdroje znečišťování ovzduší v areálu dřevařského závodu v Hlučíně (okres Opava). Provozovna byla předmětem opakovaných stížností občanů z přilehlé bytové zástavby na obtěžování spadem pilin a dřevného prachu. ,,Naši inspektoři chtěli po provozovateli vymáhat minimalizaci dopadů provozu technologie na životní prostředí podle zákona o ochraně ovzduší. Zjistili ale, že společnosti vůbec nebylo povolení k provozu vydáno. Je až neuvěřitelně drzé znečišťovat životní prostředí bez povolení, které má právě emise redukovat," řekl Erik Geuss, ředitel ČIŽP.

Inspektoři navíc zjistili, že stacionární zdroje jsou v této společnosti i nadále provozovány. KRIJK Invest s.r.o. nesplnila ani další povinnost danou zákonem o ochraně ovzduší - v roce 2014 neohlásila údaje souhrnné provozní evidence za rok 2013 prostřednictvím integrovaného systému ohlašovacích povinností.

ZDROJ:ČIŽP

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů