zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sběrna v Brně opakovaně porušovala zákon. Skončí.

01.10.2015
Odpady
Sběrna v Brně opakovaně porušovala zákon. Skončí.

Pokutu 250 tisíc korun uložili inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) podnikateli Robertu Kotlárovi, který na Vranovské ulici v Brně bez povolení provozoval sběrnu odpadů. Inspektoři nelegální výkupnu kontrolovali v rámci celostátní bezpečnostní akce Blue24, která proběhla letos v březnu ve spolupráci s Policií ČR.

,,Zjistili jsme, že Robert Kotlár vykoupil celkem 2152 kilogramů kovových odpadů. K provozu sběrny však neměl povolení, které vyžaduje zákon o odpadech. Mezi vykoupenými věcmi jsme našli například části lešení, brzdné díly z drážních vozidel, svěrky a šrouby, které slouží k přichycení kolejnice k pražci. Dále také elektrozařízení jako mikrovlnné trouby, myčky nebo televizor," popsalJindřich Mikeš, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Brně.

Dvě pokuty za stejné porušení zákona o odpadech dostal Robert Kotlár od inspektorů ČIŽP už v minulosti. ,,V roce 2013 to bylo 30 tisíc korun a v roce 2014 sto tisíc. Ani jednu z nich neuhradil. Vzhledem k opakovanému porušování zákona jsme podali na živnostenský úřad podnět k odebrání jeho oprávnění k podnikání," dodal Mikeš.

ZDROJ: ČIŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí