Pátek, 24. května 2024

EU: Panevropský termální atlas s energetickým plánováním

EU: Panevropský termální atlas s energetickým plánováním

Výzkumný projekt financovaný Evropskou unií, Heat Roadmap Europe (HRE), přidal do svého nástroje energetického plánování nové hlavní funkce. Panevropský termální atlas (PETA4) hodnotí poptávku, efektivitu a nabídku vytápění a chlazení v celé Evropě. Podporuje města a průmysl v jejich úsilí v dekarbonizaci odvětví vytápění a chlazení.

Bezplatná interaktivní online mapa poskytuje vizuální a technické údaje o místě a rozsahu soustav vytápění a chlazení. Nejnovější verze, PETA4.2, umožňuje vyhledávat konkrétní místo, poté vybrat a kombinovat až deset druhů operativních vrstev informací. Jednotlivé operativní vrstvy vytvářejí detailní obraz o tom, kde by mohly být zavedeny topné sítě a nízkouhlíková řešení. Dále řeší ekonomickou životaschopnost topných sítí a to, jak by mohly nové sítě pokrývat aktuální poptávku po vytápění a chlazení.

Tento nástroj může posloužit jako základ pro evropské vlády, podniky, konzultanty, akademické pracovníky a projektanty, aby mohli rozhodnout o investicích do opatření na zvýšení energetické účinnosti a využívání nevyužitých alternativních zdrojů energie pro vytápění a chlazení.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů