zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

VÝZVA 30 DNÍ PRO ZEMI

01.10.2021
Ekologické vzdělání a výchova
Zpětný odběr
VÝZVA 30 DNÍ PRO ZEMI

Zoologická zahrada v Liberci ve spolupráci s Libereckých krajem pořádá výzvu ,,Třicet dní pro Zemi" a chce tak hravou formou motivovat k tomu, abychom se nejméně měsíc chovali zodpovědněji k životnímu prostředí.

Do výzvy se mohou zapojit jak jednotlivci, tak skupiny a princip této výzvy spočívá v tom, že se můžete inspirovat nějakým z předem daných úkolů výzvy a splnění výzvy postupně zaznamenávat do záznamového listu. Po ukončení výzvy stačí vyplnit dotazník o dosažených úspěších. Oba dokumenty jsou k dispozici ke stažení zde.

Součástí této výzvy je 30 úkolů a jedním z nich je v rámci dlouhodobé spolupráce ZOO Liberec a společnosti ASEKOL do výzvy zařazen i úkol, který spočívá v třídění elektrospotřebičů. Mezi další úkoly výzvy, které můžete vyzkoušet je např. oprava starší použité věci, tak aby mohla sloužit k dalšímu použití, recyklace nepotřebného oblečení, vysazení stromu, výroba ptačí budky, nevyhazování žádného jídla, nepoužívání plastových pytlíků a tašek, nákup produktů od místního farmáře nebo třeba pozorování a vnímání přírody okolo sebe.

Více informací o výzvě a o tom, jak se do výzvy zapojit najdete zde.

Zdroj: ZOO Liberec

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
25
1. 2022
25.1.2022 - Seminář, školení
Plzeň, Hotel Ibis
INISOFT s.r.o.
26
1. 2022
26.1.2022 - Seminář, školení
České Budějovice, Clarion Congress Hotel České Budějovice
INISOFT s.r.o.
27
1. 2022
27.1.2022 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí