Ekolamp získal oprávnění provozovat kolektivní systém, a navíc rozšířil sběr o další kategorii elektrozařízení

19. září 2022
Ekolamp získal oprávnění provozovat kolektivní systém, a navíc rozšířil sběr o další kategorii elektrozařízení

Společnost Ekolamp pokračuje ve strategii modernizace a rozšiřování služeb. S předstihem získala oprávnění provozovat kolektivní systém podle nového zákona o výrobcích s ukončenou životností a dále rozšířila sběr o další kategorii ,,malá zařízení informačních technologií a telekomunikační zařízení". V praxi jde například o mobilní telefony, tiskárny či kalkulačky.

Každý kolektivní systém pro zpětný odběr elektrozařízení musí podat do konce letošního roku na Ministerstvo životního prostředí ČR žádost o oprávnění provozovat kolektivní systém dle podmínek nového zákona. Společnost Ekolamp o vydání zažádala v červnu a během srpna jí bylo oprávnění uděleno.
,,Splnili jsme všechny legislativní podmínky pro provozování systému zpětného odběru elektrozařízení podle nového zákona o výrobcích s ukončenou životností a naše činnost byla autorizována na dobu neurčitou," říká Zuzana Adamcová ze společnosti Ekolamp, která se zabývá zpětným odběrem a recyklací vysloužilých světelných zdrojů, svítidel a dalších elektrozařízení, a dodává: ,,Dosud jsme byli oprávněni provozovat kolektivní systém dle předešlé legislativy."
Získání oprávnění je důležitým krokem k rozvoji nových služeb. Ekolamp v této souvislosti rozšířil služby sběru elektroodpadu o skupinu takzvaných malých zařízení informačních technologií a telekomunikačních zařízení. ,,Jedná se například o mobilní telefony, počítače, tiskárny, klávesnice a myši, GPS, routery či i kalkulačky. Sbírají se dohromady s ostatními malými elektrozařízeními do našich stávajících sběrných nádob," dodává Zuzana Adamcová.
Získání oprávnění společnost využila také k jasnému a viditelnému upgradu značky Ekolamp, a to v podobě změny vizuální identity včetně spuštění nových webových stránek www.ekolamp.cz.

,,Pokračujeme tak ve strategii komplexní digitalizace a zefektivnění poskytovaných služeb. Klíčovým slovem budoucí spolupráce s našimi klienty je JEDNODUCHOST," uzavírá Zuzana Adamcová ze společnosti Ekolamp.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů