Čtvrtek, 23. března 2023

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, a.s., spustí v úterý 4. dubna 2023 v 9.00 hod. další kolo příjmu žádostí do programu Investiční úvěry Lesnictví

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, a.s., spustí v úterý 4. dubna 2023 v 9.00 hod. další kolo příjmu žádostí do programu Investiční úvěry Lesnictví
Program Investiční úvěry Lesnictví je důležitou součástí podpory českým lesníkům a napomáhá především investicím do nákupu strojů, lesního vybavení a lesním školkám. V rámci programu je možné poskytnout podporu v režimu de minimis na snížení jistiny úvěru, jejíž výše činí maximálně korunový ekvivalent částky 50 000 EUR (20 000 EUR) a zároveň maximální výše nepřekročí 50 % z celkové výše poskytnutého úvěru. Samotný úvěr může být poskytnut ve výši od 100 tis. Kč do 10 mil. Kč.
,,Program Investiční úvěry Lesnictví je u vlastníků lesů oblíbený a je pro ně opravdu důležitý. Právě díky tomuto titulu se nám daří mimo jiné snižovat výrobní náklady firem, a zvyšovat jejich konkurenceschopnost, což vede k celkovému zlepšení lesního hospodářství v Česku," řekl ministr zemědělství Zdeněk Nekula.
Limit počtu přijatých žádostí je pro toto kolo stanoven na 150. Veškeré informace o programu klienti nalezenou na webových stránkách společnosti na www.pgrlf.cz v sekci KE STAŽENÍ. Žádosti o podporu budou přijímány výhradně prostřednictvím elektronického formuláře, který bude dostupný po spuštění programu na https://zadost.pgrlf.cz.
Pro více informací mohou klienti rovněž využít níže uvedené kontakty:
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů