Pondělí, 22. dubna 2024

Středočeský kraj obhájil certifikát udržitelnosti Zero Waste Hero

Středočeský kraj obhájil certifikát udržitelnosti Zero Waste Hero

Krajský úřad Středočeského kraje splnil v roce 2023 své závazky na 89 % a obdržel i v letošním roce certifikát Zero Waste Hero. Získání certifikace znamená, že se úřadu úspěšně daří zavádět opatření vedoucí ke snižování negativního vlivu na životní prostředí. Certifikát převzala radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Jana Skopalíková a ředitel úřadu Jan Louška.

,,Těší mě, že jsme splnili závazky, které jsme si stanovili. Opětovné obdržení certifikátu je pro nás motivací v zelených opatřeních pokračovat a jít v rámci státní správy příkladem v oblasti enviromentální odpovědnosti," uvedl ředitel Krajského úřadu Jan Louška, který také poděkoval zaměstnancům za spolupráci při zavádění novinek.

Ambsadoři pro udržitelnost, včetně radní Jany Skopalíkové a zástupců Odboru hospodářské správy, se během uplynulého roku 2023 scházeli a pracovali na zavedení ekologických závazků, ke kterým se kraj připojil. Na schůzky a kroky kraje dohlíželi také zástupci agentury Envirostyl, kteří provedli koncem loňského roku na úřadě rozsáhlou analýzu.

,,Z konkrétních opatření přímo v budově úřadu, na kterých jsme pracovali v loňském roce, můžu jmenovat například zavedení třídění bioodpadu, pořízení perlátorů na kohoutky, omezení jednorázových výrobků či používání ekologicky šetrných úklidových prostředků," uvedla radní pro oblast životního prostřední a zemědělství Jana Skopalíková. ,,Mezi závazky, které jsme si stanovili na rok 2024, patří například digitalizace žádanek a propustek s ohledem na redukci papíru a výběrové řízení na centrální tisk, také nahrazení jednorázových papírových ručníků rychlo vysoušeči při plánované rekonstrukci toalet nebo zrušení velkoobjemového kontejneru a navýšení počtu nádob na tříděný odpad," doplnila plány radní Skopalíková.

http://kr-stredocesky.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů